Аржентина победи Португалия в Женева

09:15
Аржентина победи Португалия с 2:1 в контролна среща, играна в Женева, Швейцария.

Мачът бе равностоен, като и двата отбора имаха своите възможности. Гаучосите откриха чрез Анхел Ди Мария, реализирал в 14-ата минута след пробив на Лионел Меси по дясното крило. Португалците обаче бързо успяха да изравнят чрез звездата си Кристиано Роналдо (21-ва минута), засякъл центриране на Жоао Перейра. През второто полувреме играта поизбледня заради направените от двамата треньори смени. След около час игра Роналдо бе сменен и отсъствието му веднага се почувства. Въпреки териториалния превес, наложен от Аржентина, мачът отиваше към равенство. Пет минути преди последния съдийски сигнал Меси изпълни перфектен пряк свободен удар, но вратарят на Португалия спаси. В 89-ата минута реферът Масимо Бузака от Швейцария отсъди дузпа в полза на Аржентина, която Меси превърна в гол: Аржентина - Португалия 2:1.

На снимката: Меси бележи от дузпа в 89-ата минута.