ЦСКА победи Металург Донецк с Велизар Димитров

17:00
ЦСКА победи с минималното 1:0 украинския Металург Донецк в контролна среща . Мачът се състоя в спортния център в Кадрие, Белек.

Единственото попадение в срещата отбеляза бразилският полузащитник на "армейците" Маркиньос в 31-а минута. Тогава халфът на българския тим изпълни перфектно пряк свободен удар за крайното 1:0. Като цяло през срещата ЦСКА бе по-добрият отбор и заслужено постигна победата си.

Бившата звезда на "червените" Велизар Димитров излезе като титуляр в мача за Металург Донецк и игра до 62-а минута, когато бе заменен заради контузия от Савин.

"Армейците" вече спечелиха първите си две контроли от подготвителния лагер в Турция, като първо бе надигран Лудогорец 1947 с 2:0,а след това и Черноморец Одеса с 1:0.

Стартови състави:

ЦСКА: Иван Караджов, Румен Трифонов, Джузепе Акуаро, Апостол Попов, Йордан Минев, Петър Стоянов, Тодор Янчев (к), Маркиньос, Лукас Трекаричи, Четин Садула, Спас Делев

Резерви: Здравко Чавдаров, Владимир Бахъров, Георги Амзин, Грегъри Нелсън, Никола Радулович

Металург Донецк: Бандура, Серджио, Чечер, Воловик, Шина, Лазич, Фернандеш,  Велизар Димитров, Иванко, Голайдо, Кузмичев

ЦСКА - Металург Донецк 1:0
1:0 - Маркиньос, 31\'