Милан и Лацио загубиха ценни две точки в битката за титлата

17:54
Дженоа и Милан завършиха 1:1 в мач от 24-я кръг в Серия "А".

"Росонерите" владееха повече топката и успяха да материализират преимуществото си в 29-а минута, когато Златан Ибрахимович подаде на Алешандре Пато и бразилецът откри резултата. "Червено-черните" контролираха срещата, но в последната минута на първата част допуснаха изравняване. Флоро Флорес бе точен за "грифоните".

След почивката Милан имаше надмощие и натискаше, а Дженоа чакаше шансовете си на контри. До промяна на резултата обаче не се стигна и гостите загубиха ценни две точки.

Бившият нападател на Ювентус Амаури прекъсна головата си суша и вкара за новия си отбор Парма, но "дуковете" стигнаха само до 1:1 с Фиорентина у дома в нервен мач с много жълти картони.

Лацио също претърпя разочарование, след като завърши 1:1 у дома с Киево.