Левски с инфарктно реми, Горелка опари \"сините\"

12:30
Отборът на Левски завърши драматично 2:2 в контролата си със словашкия Дубница, която се игра на общинския стадион в Агия Напа, където "сините" са на втория етап от подготовката си за пролетния полусезон.

Левски започна с част от юношите си като Стамболийски и Попадиин, но суперзвездата на тима Гара Дембеле също излезе титуляр. След равностойно начало, първата сериозна опасност бе пред българската врата, след като удар на Тружка с глава след изпълнение на корнер срещна гредата. Левски обаче отговори на предизвикателството по най-добрия начин и в 35-та минута излезе напред в резултата. Дембеле проби по лявото крило, финтира двама защитници и намери в наказателното поле родения през 1994 година Попадиин, който се разписа за първи път със синята фланелка. Двамата с Дембеле демонстрираха прекрасни отношения и вчера, след като бяха заснети да се боричкат приятелски на терена. В края на първата част обаче бе отсъдена дузпа за Дубница, която бе превърната в гол от Брушко, с което резултатът бе изравнен.

В 60-та минута Ясен Петров смени целия си тим и на терена се появиха новите попълнения Димов, Видович и Матондо. В 67-та минута Дани Младенов стреля красиво, но Игаз спаси. Последва натиск на "сините", който заслужено се увенча с успех в 83-та минута, когато Иса бе намерен майсторски от Йовов и прехвърли стража на словаците по красив начин. Това обаче не бе всичко в мача - грешка в защитата на българския тим позволи на Горелка да изравни в 91-та минута за крайното 2:2.

Левски - Дубница 2:2
1:0 Попадийн (36)
1:1 Брушко (45-д)
2:1 Иса (83)
2:2 Горелка (90)

Левски (I полувреме):
Кирил Акалски, Стефан Станчев, Йордан Милиев, Христо Стамболийски, Веселин Минев, Мариан Огнянов, Владимир Гаджев, Христо Попадийн, Дарко Тасевски, Иван Горанов, Гара Дембеле
Левски (II полувреме): Божидар Митрев, Дъстли Мюлдер, Иво Иванов, Сержиньо Грийн, Марко Видович, Даниел Димов, Христо Йовов, Александър Александров, Жанвион Юлу-Матондо, Даниел Младенов, Исмаил Иса

Дубница: Игаз, Бено, Ваврик, Ношек, Брушко, Поражик, Изволд, Тружка, Полач, Кузма, Шулек (Ларотока, Аугустино, Грабеш)