Най-резултатният вратар в историята отбеляза 95-ия си гол

10:11
Най-резултатният вратар в историята на футбола - бразилецът Рожерио Сени, отбеляза своя 95-и гол в кариерата си.

Сени, играещ за Сао Паоло, стори това в мач от шампионата на щата срещу тима на Линензе. Срещата завърши 3:2 за Сао Паоло, като Сени вкара победния гол от пряк свободен удар в 85-а минута.

Според някои статистици, това не е 95-ия, а 97-ят гол на вратаря-феномен. Според сайта на Международната федерация на футболната история и статистика обаче, Сени е отбелязал 93 гола.

В мача Сао Паоло - Линензе се отличи и бившата звезда Ривалдо, реализирал за Линензе в 56-ата минута. Това беше първият мач за новия клуб на Ривалдо, играл в Барселона. Отборът на Сао Паоло дели трето-четвърто място класирането за щатското първенство - на 4 точки от водача Палмейрас.