ЦСКА надигра и победи Лудогорец, Маркиньос и Меси бележат

17:47
ЦСКА победи Лудогорец с 2:0 в контролна среща, която се проведе в турския курорт Сиде.

"Червените" поведоха в резултата още във 2-а минута на срещата, след като първо Спас Делев бе фаулиран в наказателното поле на Лудогорец, а Маркиньос реализира от бялата точка. След това пък след хубав удар на Жеков гостите нацелиха напречната греда на Караджов. Последваха два пропуска на Спас Делев, който от отлични възможности пропусна да увеличи преднината на "армейците". В 30-а минута Минев подаде добре към Трифонов, който пусна топката покрай вратаря Григоров, но бранител в зелено чисти кълбото малко преди да влезе във вратата. До края на първото полувреме нови голове не паднаха и отборите се оттеглиха на почивката.

С началото на втората част Милен Радуканов замени в състави си Иван Караджов със Здравко Чавдаров, както и още цели девет смени. Тонев центрира остро в наказателното поле на Лудогорец в 56-а минута, но там Трекаричи не успя да засече топката от добра позиция. Малко след това Мишел Платини от ЦСКА бе принудително заменен заради контузия от Йовчев. В 68-а минута Борис Галчев стреля опасно към вратата на Лудогорец, но топката премина покрай десния страничен стълб. След шест минути опасно изпълнен пряк свободен удар от Мирослав Иванов бе избит от Чавдаров в ъглов удар. В самия край на мача Лукас Трикаричи по прякор Меси оформи крайното 2:0 за ЦСКА със силен шут от дъгата пред наказателното поле.

Стартови състави на двата тима:

ЦСКА: Иван Караджов, Павел Виданов, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Йордан Минев, Тодор Янчев (к), Коста Янев, Маркиньос, Румен Трифонов, Четин Садула

Лудогорец: Григоров (к), Дечев, Жеков, Дреновички, Димов, Дюлгеров, Златковски, Ремзи, Атанасов, Колев, Георгиев

ЦСКА - Лудогорец 2:0
1:0 - Маркиньос, 3\' д.
2:0 - Трикаричи, 90\'