Барса мина през туш, но обърна Осасуна

23:57
Барселона спечели визитата си на Осасуна с 3:2 и продължава да бъде убедителен лидер в Испания. Футболистите на Пеп Гуардиола изживяха трудни моменти, след като домакините водеха с 2:1, но Шави и Меси донесоха осмата поредна победа в Примера на своя отбор като гост.

"Каталунците" имаха превъзходство от самото начало, но гол падна едва в края на първото полувреме. Самоел Ето\'о даде преднина на своите в 45-а минута.

Барса сякаш реши, че за поредния успех няма да бъдат необходими много усилия. Не така мислеха обаче борбените домакини, които изравниха чрез Флано в 63-а минута. Валтер Пандиани попари за втори път гостите в 73-а минута и Осасуна обърна мача в своя полза.

"Каталунците" се стреснаха и Шави в 80-а минута изравни резултата. Пет минути по-късно Меси вкара трети гол и донесе победата на Барса.