Бепе Марота: Юве още е наказван заради Калчополи, реферите се гаврят с нас

12:22
Спортно-техническият директор на Ювентус Джузепе Марота остана много разочарован от съдийството на Емилио Морганти, който вчера не отсъди две стопроцентови дузпи при гостуването на "бианконерите" в Сицилия. Както е известно, торинци загубиха с 1:2, като в 34-а минута реферът подмина умишлена игра с ръка на Чезаре Бово в наказателното поле на домакините, а през втората част Алесандро Матри бе съборен с похват от свободната борба в пеналта на Палермо, но и в двата случая Морганти остана безмълвен.

"Изглежда това психологическо подчинение на реферите към Юве сега се е превърнало в арогантност. Нямам намерение да гледам как отборът още бива ощетяван заради Калчополи. Не мога да си обясня как в последните две седмици срещу нас се взимат толкова брутално цинични реферски решения", коментира Марота след края на мача.