Безпощаден Реал срещу Майорка, провал за Атлетико в Мадрид

20:12
Реал Мадрид победи Майорка с 3:0 като гост. Ариен Робен, Раул и Серхио Рамос вкараха головете за "кралския клуб" съответно в 3-а, 17-а и 66-а минута. Вратарят на Реал Икер Касияс изигра своя мач номер 450 с бялата фланелка, а капитанът на "Белия балет" Раул Гонзалес закръгли срещите си на 500. С успеха Реал е трети, а домакините са 18-ти, в зоната на изпадащите.

Атлетик Билбао изненада неприятно Атлетико Мадрид като гост. "Баските" спечелиха с 3:2 след голове на Кампо, Домингез от дузпа и Лоренте. Преди това Лопес беше извел "дюшекчиите" напред. Форлан в последната минута оформи крайния резултат. Загубата е втора поредна за Атлетико, които отново демонстрират непостоянство след добрата си серия преди това, докато гостите вече са далеч от зоната на изпадащите.