Манчестър Юнайтед без проблем подчини Вила и продължава похода си към шампионската корона

23:49

Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 3:1 като домакин в среща от 25-я кръг на английската Висша лига.

Още в първата минута Ван Дер Саар с дълго подаване намери Уейн Рууни зад гърба на противниковата отбрана. Нападателят овладя елегантно топката в наказателното поле, след което с мощен удар не остави шанс на Брад Фридъл - 1:0 за домакините.

След този гол Юнайтед продължи да има териториално приемущество, тъй като Вила играеше само с един нападател и това даваше възможност на халфовете на "червените дяволи" да пресират своите опоненти още в тяхната половина.

В 21-а минута Луиш Нани се възползва от грешка на централните защитници на гостите и отправи мощен удар от воле от границата на пеналта, но Фридъл изби в корнер.

Осем минути преди почивката пък Райън Гигс елегантно изведе Евра по левия фланг, като защитникът веднага стреля силно по диагонал, но отново атаката на Юнайтед бе спряна от брилянтна изява на вратаря на Вила.

В 39-а минута Нани брилянтно центрира отдясно на задна греда към Бербатов, като българинът стреля над напречната греда. В самия край на полувремето Нани повтори упражнението да центрира на задна греда, като този път там бе Рууни, който с левия крак чукна топката в мрежата за 2:0.

След почивката Юнайтед тръгна в атака, търсейки трети гол, но вместо това в 59-а минута при една контра на Вила Даунинг нахлу по десния крак и пусна хоризонтален пас за Бент, който бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и чукна топката във вратата на Юнайтед, намалявайки резултата.

Само четири минути по-късно обаче "червените дяволи" пак поведоха с два гола разлика. След едно статично положение Рууни овладя топката с гръб към вратата в пеналта на бирмингамци. Нападателят върна към Видич, който с параболичен пас от границата на наказателното поле взриви трибуните на "Олд Трафорд" за трети път тази вечер.

В 69-а минута Ашли Йънг отправи параболичен удар и топката се удари в напречната греда на домакините.

Седем минути преди края на мача Димитър Бербатов направи уникален пропуск, след като получи възможност от границата на малкото наказателно поле да прати във вратата, избита от Брад Фридъл топка.

В крайна сметка "червените дяволи" спечелиха срещата и останаха убедителни лидери на върха във Висшата лига.