Литекс срази Вихрен, Бодуров вкарва със задна ножица

17:47
Отборът на Литекс победи Вихрен Сандански с 2:0 в третата си контрола на лагера в Сандански.

Сенегалецът Алиона Пепе Диуф и Николай Бодуров отбелязаха головете за шампионите. Дебют за Литекс направи босненският нападател Деян Джерманович, който влезе на полувремето и на два пъти можеше да отбележи.

Още в 6-та минута "оранжевите" поведоха в резултата. Георги Милнов бе изведен в удобна позиция срещу Бахтерлиев, вратарят изби силния му удар, но притичалият Алиона Пепе Диуф прати топката в мрежата. Малко след това последваха нови пропуски на шампионите. Георги Миланов сложи топката на главата на Сандриньо, чийто удар виртуозно бе спасен от Бахтерлиев. Вихрен можеше да изравни в 38-та минута. Тогава Кръстев стреля силно от 25 метра, но Голубович спаси.

През второто полувреме Литекс отново владееше инициативата и направи куп пропуски пред Бахтерлиев и влезлия на негово място Симеонов. В 61-та минута лидерът в класирането стигна до второ попадение. След изпълнение на ъглов удар от Дока, топката стигна до Бодуров, който отбеляза фантастичен гол със задна ножица. Треньорът на Литекс Любослав Пенев даде почивка на Светльо Тодоров, Небойша Йеленкович, Джамал Берберович и Винисиус Баривйера. Четирмата не взеха участие в мача тъй като имат здравословни проблеми.