Каляри изненада Интер в Милано

23:26
Каляри пропусна да победи Интер като гост в мач от 18-я кръг на италианската Серия А. Мачът завърши 1:1, но футболистите на Каляри определено могат да съжаляват за пропилените възможности.

От самото начало на срещата играта очаквано се водеше изцяло в половината на гостите. Първото полувреме обаче завърши без голове.

В 65-а минута нападателят на Каляри Акуафреска получи чудесен пас и не остави шансове на Жулио Сезар. След гола Интер не успя да организира добре играта си и дори Каляри имаше две много добри възможности да удвои.

В 77-а Ибрахимович все пак изравни на празна врата след добър пас на Креспо. Гостите не се предадоха и в 80-а минута изпуснаха нова добра възможност да излязат отново напред в резултата. Две минути по-късно Акуафреска пропусна от близо най-чистата ситуация за Каляри.

Интер също опита да спечели мача и в 87-а минута Мунтари пропусна да донесе победата на своя отбор. В даденото от съдията продължение Мансини вкара гол, но той беше отменен поради засада.

Въпреки равенството Интер продължава да бъде лидер в Италия с 43 точки, но ако утре Ювентус победи Сиена, разликата между "бианконерите" и "нерадзурите" ще бъде намалена на 4 точки.

В другия мач игран по-рано Дженоа победи Торино с 3:0. Головете за домакините отбелязаха Биава в 18-а, Янкович в 48-а и Мота в 85-а.