Арсенал победи трудно Хъдърсфийлд и продължава за ФА Къп (видео)

15:53
Отборът на Арсенал постигна трудна победа над гостуващия Хъдърсфийлд с 2:1 в мач от четвъртия кръг на турнира и продължава в следващата фаза.

Съставът на Арсенал Венгер поведе в резултата в 21-а минута, след като нападателят Никлас Бендтнер напредна добре от дясно и стреля с десния крак, а топката се отби в защитник на гостите в влетя във вратата за 1:0 за "топчиите". След това Хъдълсфийлд заигра по-добре и на два пъти застраши много сериозно вратата на Мануел Алмуния, но до гол не се стигна. Халфът на Арсенал Самир Насри получи разтежение в 33-а минута и бе заменен от Венгер от Томаш Росицки. В 43-а страхотен пробив на Хънт бе спрян непозволено от защитника на домакините Себастиен Скилачи, за което той получи директен червен картон.

Второто полувреме на мача започна равностойно, като домакините имаха известно игрово предимство. В 59-а минута пък Хъдълсфийлд бе много близо до изравняване на резултата, след като Алън Лий стреля отлично с глава, но топката премина на сантиметри от страничната греда на Алмуния. Няколко минути след това отново Лий стреля с глава, но този път стражът на Арсенал се намеси и спаси вратата си от попадение. Алън Лий все пак се разписа в 66-а минута, когато след центриране от корнер нападателят на гостите вкара с хубав удар с глава. Точно в 85-а минута за нарушение срещу Бендтнер в наказателното поле бе отсъдена дузпа в позна на Арсенал. Зад топката застана Франсеск Фабрегас и реализира за крайното 2:1.

31.01.2011 01:30

един въпрос към феновете на Арсенал - какво е да се измъчиш срещу отбор 2 нива по-надолу *joking*

iveto_babyy
30.01.2011 22:42

мъкааааа *lol* Барселона ще ви изнасили публично анали *lol*

fashiong
30.01.2011 20:50

не знам какво се обяснявате за някакви дузпи и глъпости играхме зле и това не трябва да се повтаря. А сега и без Насри ще е още по трудно. Тоя Шамак много почна да ме дразни

MU123
30.01.2011 18:06

Аз не казвам, че е нямало дузпа. Просто много ме дразнят някви отворковци, които говорят наизуст.
П.С. Арсенал имат 6 дузпи в тяхна полза през този сезон(ако това не е и седмата), а Юнайтед имат 3!

korektor
30.01.2011 18:04

защо сички говорът за дуспите на Арсенал я кажете тази година имаше ли дуспа която не трябваше да се дава ?? кажете и ще си мълча

kokicat
30.01.2011 17:47

Кагоато за Манчестър и Челси се свири несправедлива дузпа, е нормално, ама за Арсенал не... *erm* Смешници! *lol* *lol*

MU123
30.01.2011 17:41

Мале колко са жалки някои фенчета нямам думи просто. "Не може само на манчо да свирят дузпи". Абе я се разрови малко в интернет да видиш колко дузпи има за Арсенал и колко за Юнайтед през този сезон, колко грешни отсъждания има в щета за Юнайтед и т.н.Аз уважавам Арсенал много повече от останалите отбори от "топ 4", но заради някои фенчета като kris_thunder направо ми идва да ги намразя с цялото си сърце.

elephant
30.01.2011 17:24

@ niki85 трудно един отбор може да е "тъп", но и да има такъв, едва ли е повече от теб *thinking*

elephant
30.01.2011 17:21

Не знаех, че за нарушения в наказателното поле, доста от всичките злобни човечета, не мислят че трябва да се отсъди 11 метров наказателен удар или с други думи - дузпа ... ако сте се надявали Хъдърсфийлд да отстранят Арсенал или сте много завистливи и искате само слаби противници за отборчетата, на които сте фенове, или сте прекалено глупави за да го вярвате наистина. *beer*

niki85
30.01.2011 17:11

Едва победихте 3-то девизионнен отбор,и то с измислена дуспа! И се замислете кой е съдийския отбор! Радвайте се! За пореден път показахте що за тъп отбор сте! *thinking*

nCuXonaT
30.01.2011 16:57

kris_thunder, ти спомняш ли си кога за последно са свирили дузпа за Юнайтед или колко дузпи имаме досега??? Нещо май не си в час?

Madoto_1
30.01.2011 16:35

PumpKing кога съм казал, че съдията ми е виновен?Абе момче първо прочети какво съм написал и тогава коментирай.Стига простотия, айде вечее...Колкото до дузпата, а какво искате да даде бе да му е*а майката?Ако нямаше дузпа Бендтнер щеше да вкара, то пак същото! *thumb_up*

PumpKing
30.01.2011 16:25

Ако не беше... Това е част от играта. Ако не беше изчистил в корнер - пак гол. Имаше дузпа - да, но реалния резултат би трябвало да е 1:1. Пък на теб мадо пак са ти виновни съдиите! *joking*

rusnacheto

сефте дузпа в последните 5 мин ... после мрънкайте, че съдийте се ви пречат ! пък снощи злобата беше голяма

kris_thunder
30.01.2011 16:17

При положение, че имаше дузпа не разбирам какво тварите само.По тази логика да говорим, ако не беше корнера резултата щеше да е 2:0 *wink*. А и неможе само на манчо да се свирят дуспи.

cvetan_genov
30.01.2011 16:07

xa мадото_1 поздравления но мача трябваше да бъде 1-1 имаше РЪКА при първия гол и пак дузпа дузпа след дузпа за АРСЕНАЛ *erm*

Madoto_1
30.01.2011 16:04

Но 100%-ова дузпа, за първия гол наистина трябваше да има фал на Шамак.Все пак можем да кажем, че при дузпата не бе показан червен картон за защитникът на Хъдърсфийлд, всяко едно спорно положение бе свирено в тяхна полза... *thumb_up*

desangele
30.01.2011 16:03

Пак с дузпа бихте...а при първия гол имаше ръка на Шамак преди да подаде на Бентнер...