Иванков със суха мрежа, Бурсаспор би Галатасарай

23:22
Турският шампион Бурсаспор срази у дома истанбулския гранд Галатасарай с 2:0 в среща от 19-ия кръг на Суперлигата. Бившият български национал Димитър Иванков пази цял мач за победителите и записа „чиста мрежа”.

Резултатът бе открит в 37-ата минута, когато новото попълнение на Бурсаспор Кени Милър се разписа за 1:0. Секунди преди края на първото полувреме пък Гьокчек Ведерсон удвои преднината на шампионите – 2:0.

След почивката гостите от Истанбул направиха всичко възможно по силите си, за да обърнат резултата, но така и не успяха да преодолеят Иванков, който отрази всички по-опасни удари, отправени към вратата му.

С успеха си Бурсаспор събра актив от 41 точки се доближи само на две от лидера Трабзонспор, който е с мач по-малко. Галатасарай пък остана на 7-а позиция с 26 точки.