\"Кенгурата\" предупредиха Япония след 6:0 над Узбекистан

09:57
Австралия достигна до финала на Купата на Азия, след като разби с 6:0 Узбекистан, за да си уреди двубой за титлата с Япония.

"Самураите" отстраниха Южна Корея в другия полуфинал след изпълнение на дузпи. Хари Кюъл даде старт на головата фиеста срещу узбеките още в 4-та минута след красив гол с левия крак. Десет минути преди почивката, Австралия удвои преднината си, след като Огненовски се разписа след центриране от пряк свободен удар.

Срещата бе решена в 65-та минута, когато Карни заби трети гол за "кенгурата". След това Узбекистан остана с човек по-малко след червения картон на Улугбек Бакаев. Австралийците се възползваха от това и Брет Емертън вкара за 4:0. Карл Валери и Роби Крусе оформиха крайното 6:0 с късни попадения.