Япония на финал за Купата на Азия

18:24
Националният отбор на Япония се класира за финала на турнира за Купата на Азия, след като победи тима на Южна Корея след изпълнение на дузпи.

"Самураите", които са водени от италианската легенда Алберто Дзакерони, победиха с 3:0 при 11-метровите наказателни удари, след като двата тима направиха 2:2 и не се сразиха след продълженията.

Трикратните шампиони от Япония ще срещнат на съботния финал победителя от другия полуфинал между тимовете на Узбекистан и Австралия. Ки Сунг-Юенг откри резултата от дузпа в полза на корейците в 23-та минута, преди Риоичи Маеда да изравни в 36-та минута. Мачът приключи 1:1 в редовното време и се стигне до продължения, където Хаджиме Хосога вкара за 2:1 в 97-та минута, а Хванг Яе-вон докара нещата до дузпи.