Атлетик Билбао с класика срещу Еркулес

09:29
Отборът на Атлетик Билбао спечели с 3:0 домакинството си на Еркулес в мач от 20-ти кръг на Ла Лига и се изкачи до шесто място в класирането.

Домакините поведоха още в петата минута, когато Хави Мартинес се разписа с глава след центриране от корнер. Нов гол с глава, този път дело на испанския национал Фернандо Йоренте, удвои преднината на Атлетик в 61-та минута. Три минути по-късно Икер Мунаин оформи крайния резултат след грешка на Тиаго Гомеш в средата на терена.

Това бе осма домакинска победа от 11 изиграни мача на "Сан Мамес" през този сезон за отбора от Билбао. Тимът се изкачи до шеста позиция в класирането с 32 точки, докато Еркулес са 12-ти с 22.