Челси разби Болтън на \"Рийбок Стейдиъм\" (видео)

23:52
Отборът на Болтън загуби разгромно от Челси в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят на "Рийбок Стейдиъм" приключи при резултат 4:0 за гостите.

Българският полузащитник на домакините Мартин Петров излезе като титуляр и остана в игра до 63-а минута на мача, когато бе заменен от нападателя Родриго Морено.

Домакините започнаха по-добре срещата и чрез Кевин Дейвис можеха да открият резултата, но вратарят на Челси Петър Чех се справи с изстрела от близко разстояние. Гостите обаче поведоха в резултата в 11 минута, когато Дидие Дрогба отправи страхотен изстрел от над 30 метра с десния крак и Юси Яскенлайнен остана безпомощен - 1:0 за Челси. След това съставът на Оуен Койл опита да упражни натиск, но атаките на футболистите в бяло не даваха желания резултат. След грешка в средата на терена на домакините в 29-а минута Никола Анелга се озова сам срещу Яскенлайнен, но се засуети и не успя да удвои преднината на Челси. Малко след това Марто Петров центрира добре, Тейлър стреля с глава, но Чех изби в корнер. Точно в 41-а минута Челси вече водеше с 2:0, след като Флоран Малуда стреля диагонално с левия крак и успя да промуши топката между играч и вратаря на Болтън. Две минути по-късно акробатично изпълнение на Елмандер с гръб към вратата бе напът да изненада Петър Чех, но стражът на "сините" прояви рефлекс и не позволи намаляване на преднината.

Десет минути след началото на второто полувреме отборът на Челси вече имаше класическа преднина, след като във вратата на Болтън гол отбеляза и Никола Анелка. При ситуацията Оби Микел центрира за Дрогба, но в крайна сметка топката попадна във французина и той се разписа за 3:0. В 74-а минута на срещата пък при много сходна ситуация първият си гол за "сините" реализира полузащитникът Рамирес. До края на мача съставът на Карло Анчелоти на няколко пъти можеше да вкара и ново попадение, но това не се случи и срещата приключи при резултат 4:0 за "сините".