Осакатен Милан надви Чезена, Ибра отново герой

23:39
Милан победи Чезена у дома с 2:0 в мач от 21-я кръг в Серия "А".

Изненадващо гостите бяха по-добрият отбор до средата на първото полувреме и създадоха 2-3 много сериозни опасности пред вратата на "росонерите", но не успяха да стигнат до гол. Едва след 25-а минута "червено-черните" взеха инициативата и на свой ред пропуснаха няколко изгодни ситуации. Заради липсата на Кларънс Зеедорф и Андреа Пирло, заедно на терена за Милан бяха Антонио Касано, Робиньо и Златан Ибрахимович, като първият често влизаше в ролята на плеймейкър. Именно бившият футболист на Сампдория изведе Ибра сам срещу вратаря в 44-а минута. Преди обаче шведският нападател да стреля, защитник изби топката от карата му, но за нещастие я прати в собствената си врата и домакините поведоха.

След почивката "росонерите" изцяло контролираха мача, атакуваха непрестанно и създадоха доста ситуации за второ попадение. Робиньо пропусна две добри положения, а на няколко пъти и стражът на гостите се намеси решително. В продължението на срещата Ибрахимович вкара втори гол и фиксира крайното 2:0, а Милан увеличи аванса си пред втория Наполи на 4 точки.