Класика за Барса срещу Расинг Сантандер

22:53
Шампионът Барселона победи на своя „Камп Ноу” тима на Расинг Сантандер с класическото 3:0 в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион.

Още с първия съдийския сигнал „каталунците” се втурнаха в атака и в 91-ата секунда реализираха първия си гол. Суперзвездата Лионел Меси направи чудесно двойно подаване с Давид Вия, нахлу отляво и центрира към Педро, който от няколко метра с глава вкара за 1:0. На телевизионните повторения след гола се видя, че при подаването на Меси Педро е бил в положение на засада, но въпреки това попадението бе признато. И след гола Барса продължи да играе в обичайния си стил с много подавания, като непрекъснато застрашаваше вратата на противника. В 33-ата минута „каталунците” получиха право да изпълнят дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от Меси за 2:0. До края на полувремето възпитаниците на Хосеп Гуардиола държаха инициативата и не спираха да атакуват вратата на Расинг, но така и не успяха да стигнат до ново попадение. В последната минута на първото полувреме гостите стигнаха до голово положение на ударът на Адриан Гонсалес бе спасен с вещина от вратаря на Барса Виктор Валдес.

След почивката в 49-ата минута Адриан Гонсалес стреля опасно от границата на наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри над вратата. Постепенно домакините отново овладяха инициативата и не позволяваха на съперника да играе много с топката. В 56-ата минута Давид Вия навлезе отляво в наказателното поле и пусна успоредно към Педро, който продължи с пета към Андрес Иниеста и последният стреля. Топката рикошира в крак на бранител и заблуди вратаря, за да се оплете в мрежата за трети път – 3:0. В този момент „каталунците” окончателно си решиха мача в своя полза и не им оставаше нищо друго освен да доиграят спокойно оставащите минути до края. В 70-ата минута Давид Вия бе близо до нов гол за Барса, но бранител на гостите успя да му избие топката в последния момент. В заключителните минути „каталунците” продължиха да си разцъкват по познатия на всички ни начин в спокойно търсене ново попадение, което така и не падна.

След победата Барса си остана на първо място във временното класиране с актив от 55 точки и вече има преднина от 7 пункта пред преследвача Реал (Мадрид), който разбира се е и с мач по-малко. Утре „кралският клуб” ще приеме на своя „Сантяго Бернабеу” тима на Майорка. Загубата пък остави Расинг Сантандер на 14-ата позиция с 20 точки.