\"Вълците” изхвърлиха \"орлите” от Купата на Италия

00:44
Рома успя да победи Лацио в дербито на Рим и след 2:1 се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия.

Срещата започна много добре за "орлите”, след като още в 3-ата минута новото им попълнение Козяк се измъкна сам срещу вратаря, но рефера спря играта за засада, каквато нямаше. В 20-ата минута вратаря Жулио Сержио спаси страхотен изстрел на Козяк. На почивката Раниери включи в състава на Рома Жереми Менес и Мирко Вучинич, които смениха Адриано и Греко. С новите в атака "вълците” заигра по-добре и в 52-ата минута получиха дузпа за игра с ръка на Лихтщайнер. Марко Бориело бе точен и изведе Рома напред – 1:0. За нападателят това бе 14-и гол за сезона. Само 4 минути по-късно и Лацио спечели дузпа, след като Жуан фаулира Мауро Сарате. Ернанес бе халднокръвен от бялата точка и изравни - 1:1.

Четвърт час преди мача Рома вкара и победното си попадение, дело на Симплисио, възползвал се от грешка в отбраната на Лацио. Бразилецът излезе сам срещу вратаря и прати топката в ъгъла за крайното 2:1. В самия край Лацио натисна силно, но не стигна до изравнителен гол, който да прати мача в продължения. Така Рома отново грабна победата и на четвъртфиналите ще играе с Ювентус в Торино на 26 януари.