Неубедителен Интер взе отложения си мач с Чезена

23:39
Интер победи Чезена у дома с 3:2 в отложен мач от програмата на Серия "А".

При първата си по-сериозна атака към противниковата врата "нерадзурите" стигнаха до гол. В 14-а минута Ето\'о получи добър пас в наказателното поле на новаците, създаде си удобна позиция за стрелба и с точен диагонален шут откри резултата. Секунди по-късно пък Горан Пандев получи извеждащо подаване пред вратата на Чезена, но не прояви егоизъм, а подаде на непокрития Диего Милито, който бе точен за 2:0. В 23-а минута гостите се върнаха в мача. Богдани получи центриране отдясно, добре овладя и с плътен удар по земята върна едно попадение. Шест по-късно мек пас на Хименес намери Джакерини, който се измъкна от защитата и изравни резултата. Интер явно изпитваше затруднения в центъра на защитата, където Матераци бе титуляр за сметка на Кордоба. И при двете по-сериозни атаки на Чезена, бранителите на домакините сгрешиха фатално. Шампионите все пак се оттеглиха на почивка с гол преднина, след като Майкон центрира чудесно и Киву в 45-а минута засече с глава да 3:2.

През вторите 45 минути ситуациите за гол бяха малко. В 74-а минута гостите останаха с човек по-малко, след като Джакерини бе изгонен с втори жълт картон. Въпреки това, футболистите на Чезена създадоха 2-3 опасности пред вратата на Интер, но не успяха да стигнат до равенството.