Сити преодоля Лестър и продължава за ФА Къп

09:36
Отборът на Манчестър Сити победи Лестър с 4:2 в мач от трети кръг за турнира ФА Къп и се класира за четвърти етап.

Първият двубой между двата тима бе завършил 2:2 и се наложи да се играе реванш на "Ийстлендс". Тимът на Лестър, воден от шведския специалист Свен Горан Ериксон, отново показа дух и не бе далеч от изненадата. Карлос Тевес изведе гражданите напред в 15-а минута, но само четири по късно Пол Галахър изравни от дузпа. Патрик Виейра и Адам Джонсън отбелязаха два гола за две минути малко преди почивката и изглеждаше сякаш Сити са си осигурили победата в мача. В 59-а минута Тевес изпусна дузпа и накара привържениците на Сити да треперят, след като седем минути преди края Лойд Дайър направи 2:3. Футболистите на Лестър започнаха да атакуват в търсене на още един гол, който щеше да им осигури продължаване напред, но бяха наказани в последната минута от Александър Коларов, който оформи крайното 4:2.

Отборът на Сток Сити успя да отстрани Кардиф, след като постигна победа с 2:0 след продължения. Уулвърхемптън бе категоричен при домакинството си на Донкастър и победи с 5:0.