\"Дюшекчиите\" отнесоха Майорка с 3:0

08:26
Атлетико Мадрид запази шансове за участие в европейските клубни турнири през следващия сезон, след като победи с класическото 3:0 Майорка в мач от испанското първенство.

Предполагаше се, че срещата ще бъде трудна за домакините, които бяха без контузената си звезда Серхио Агуеро, а Майорка вече бяха победили Севиля и Валенсия като гост по-рано през сезона. Те успяха да спечелят и точка при визитата си на шампиона Барселона.

Отбраната на гостите обаче не издържа много, след като Хуан Валера и Диего Форлан вкараха по един гол преди почивката. Хосе Антонио Рейес. Вратарят на Атлетико Де Хеа пък спаси дузпа на Пиер Уебо в 70-та минута. Първата победа на Атлетико за 2011 година пък издигна тима до шесто място с 30 точки.