Извънземен Меси отказа Атлетико Мадрид от Купата

11:02
Първият полуфинален сблъсък между Атлетико Мадрид и Барселона на стадион "Висенте Калдерон" завърши с убедителна победа за гостите с 3:1.

В главно действащо лице на срещата се превърна аржентинската звезда Лионел Меси, който успя да се разпише на три пъти във вратата на Грегори Купе.Първото попадение на таланта падна в 11-а минута след брилянтна комбинация с Дани Алвеш не оставила никакъв шанс за защитата на "дюшекчиите". Друг гол преди почивката не бе отбелязан въпреки добрите възможности и пред двата отбора.

Второто полувреме започна с надмощие на Барселона и в 56-а минута каталунците се добраха до правото да изпълнят дузпа. Джони Хейтинга от отбора на домакините препъна Лионел Меси в наказателното поле, за което получи пресилен червен картон и напусна стадион "Висенте Калдерон". Меси бе точен и покачи резултата на 0:2. Въпреки намаления състав, домакините успяха да намалят резултата чрез Томаш Уйфалуши, който в 68-а минута засече с глава центриране от корнер на Симао и вкара почетното попадение за своя тим. В 80-а минута Меси сложи точка на спора, отбелязвайки своя трети гол в срещата и оформяйки крайното 3:1 за Барса.