Тотнъм се приближи до финала на \"Уембли\"

10:46
Отборът на Тотнъм победи като домакин Бърнли с 4:1 в първи полуфинал от турнира Карлинг Къп.

Първото полувреме на “Уайт Харт Лейн” завърши с гол преднина за гостите от Бърнли след попадение на Мартин Патерсън в 15-а минута.

През втората част домакините започнаха да атакуват непрестанно и логичното се случи. Гол на Майкъл Доусън с глава в 47-а минута възстанови равенството. В 52-а минута влезлият като резерва Джейми О’Хара даде преднина на тима от северен Лондон за 2:1. Новото попълнение Роман Павлюченко също не пожали гостите и направи резултата 3:1 в 65-а минута. Крайното 4:1 бе оформено в 68-а минута след автогол на Майкъл Дъф. Защитникът не успя да изчисти центрираната топка и я вкара във вратата си.

Реваншът е на 20 януари, а днес в другия полуфинал от 21:45 часа един срещу друг се изправят Манчестър Юнайтед и Дарби Каунти.