\"Трактористите\" взеха аванс срещу \"топчиите\" с гол от засада

23:37
Ипсуич победи у дома  Арсенал с 1:0 в първа среща от 1/2-финалите на турнира Карлинг Къп.

Гостите от Лондон бяха по-активни през целия мач, но така и не можаха да материализират териториалното превъзходство. Противно на очакванията "трактористите” успяха да стигнат ди победата след гол от засада на унгареца Тамаш Пришкин след почивката.

С първия съдийски сигнал гостите от Лондон взеха инициативата и атаките пред вратата на Мартон Фолоп се заредиха една след друга. При една от тях в 8-ата минута след центриране отдясно топката достигна до Андрей Аршавин, който стреля от малък ъгъл, но неточно покрай вратата. "Топчиите" продължиха да диктуват събитията на терена с множество разигравания, които обаче не водеха до много голови положения пред вратата на домакините. В 20-ата минута Марк Кенеди от домакините стреля силно от около 30 метра, но ударът му премина висока над вратата, пазена от Войчех Счесни. Две минути преди края на първата част домакините от Ипсуич изненадващо стигнаха до гол, след като Тамаш Пришкин прати топката във вратата на Шчесни, но попадението бе отменено заради засада. До края на първата част не се случи нищо особено и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

В началните минути след почивката картината на терена не се промени особено, като "артилеристите" продължиха да владеят повече топката, а играчите на Ипсуич разчитаха предимно на контраатаки, но въпреки това създадоха повече положения за гол. В 59-ата минута бранителят на Арсенал Емануел Ебуе допусна грешка в отбрана и притичалият Тамаш Пришкин му отне топката, но последвалия удар на унгареца не успя да затрудни по никакъв начин Шчесни. Три минути по-късно Пришкин отново успя да се измъкне от опеката на бранителите на Арсенал и излезе очи в очи с Шчесни, но в последния момент топката бе избита от защитник в корнер. Отговорът на "топчиите" бе слаб удар на Уолкът в 70-ата минута, който бе уловен без проблеми от Фулоп. След още 60 секунди игра Уолкът отново получи възможност да преодолее Фулоп от непосредствена близост, но стражът на Ипсуич отново показа великолепна реакция и спаси. В 79-ата минута намиращият се поне на метър в засада Тамаш Пришкин отново изкочи сам срещу Шчесни и прати топката покрай него за 1:0, а съдията не отмени гола.След попадението гостите от Лондон не можаха да реагират подобаващо и до края така и не създадоха изгодно голово положение пред вратата на домакините. В крайна сметкта "трактористите" ще пътуват за реванша в Лондон с гол преднина.

Ипсуич - Арсенал 1:0
1:0 - Пришкин (79)

Стартовите състави на двата тима:

Ипсуич (4-4-2): Мартон Фулоп – Джейми Питърс, Гарет Маккъли, Марк Кенеди, Деймиън Делани – Карлос Едуардс, Дейвид Норис, Колин Хийли, Дарън О”Дий – Конър Уикъм, Тамаш Пришкин

Арсенал (4-4-2): Войчех Шчесни – Емануел Ебуе, Лорен Косчелни, Йоан Джуру, Кийрън Гибс - Тео Уолкът, Денилсън, Сескс Фабрегас, Джак Уилшър - Андрей Аршавин, Никлас Бендтнер