Сензация: Стивънидж изхвърли Нюкясъл от ФА Къп

22:17
Oтборът от английската Лига 2 Стивънидж сътвори голямата сензация в третия кръг на ФА къп, след като победи на свой терен елитния Нюкясъл с 3:1 и го изхвърли от турнира.

Третодивизионният тим поведе в резултата след почивката в 50-ата минута, когато Уилямсън си вкара автогол. След още 5 минути игра Стивънидж удвои преднината си с попадение на Бостуик, който се възползва от чудесна асистенция на Лонг.

В 71-ата минута “свраките” утежниха още повече положението си, след като останаха с човек по-малко на терена заради червения картон на Тиоте, който се бе появил в игра като резерва десетина минути по-рано.

В даденото продължение на срещата отборите си размениха по още един гол. Първо Джоуи Бартън вкара почетното попадение за Нюкясъл, намалявайки резултата на 2:1, след това Уин от домакините оформи крайното 3:1. Така Стивънидж изхвърли “свраките” от ФА къп и ще участва в следващия четвърти кръг на надпреварата.