Барса разби Депортиво и записа 12-а поредна победа в Примера (видео)

00:49
В среща от 18-ия кръг на Примера дивисион  Депортиво Ла Коруня загуби на своя “Риасор” от шампиона Барселона с 0:4. Единственото попадение за "каталунците" преди почивката бе дело на Давид Вия, а през втората част се разписаха още Лионел Меси, Андрес Иниеста и Педро. Така "каталунците" записаха 12-и пореден шампионатен успех.

Срещата започна по начина, по който стартират почти всички срещи на Барселона този сезон. “Каталунците” взеха инициативата още след първия съдийски сигнал и започнаха да градят атаките си с множество подавания. В 5-ата минута след опасно центриране отдясно на Педро вратарят на Депортиво Арансубия успя да се намеси и да избие в корнер. Домакините от своя страна ориентираха играта си на контраатака.

Многоходовите комбинации на Барса рядко даваха резултат, а в 22-ата минута Депортиво изненадващо дори можеше да открие резултата в своя полза. След грешка в отбраната на “каталунците” топката достигна до острието на домакините Адриан, пред който стоеше само вратарят Виктор Валдес. Нападателят на Депортиво обаче не можа да намери добре топката и само я докосна, след което тя премина покрай вратата.

Превъзходството на Барса бе материализирано в 26-ата минута, когато суперзвездата Лионел Меси намери със страхотен пас зад отбраната на Депортиво Давид Вия, на който не му остана нищо друго, освен да преодолее хладнокръвно вратаря Арансубия и да реализира 12-ия си гол за сезона в Примера дивисион за 0:1. Това бе гол номер 150 в кариерата на Вия в Примера дивисион.

В 34-ата минута Давид Вия стреля фронтално от границата на наказателното поле, но топката се отби в тяло на защитник. В противен случай почти сигурно щеше да се стигне до втори гол в мача. Три минути по-късно Ерик Абидал вкара втори гол за Барса, но попадението бе отменено заради засада. До края на полувремето Барса продължи да доминира, но до нови голове не се стигна.

Картината след почивката не се промени и Барса стигна до второ попадение още в 51-ата минута след филиграмно изпълнение на фаул от около 25 метра на Лионел Меси – 0:2. Попадението бе под номер 18 за аржентинеца през този сезон само за първенство. И след този гол “каталунците” продължиха да се забавляват на терена и рядко губеха топката, което логично и не даваше много шансове за атаки на домакините.

Тоталната доминация на Барса във владеенето на топката се запази и до самия край на срещата, но въпреки това ситуациите за гол пред вратата на Депортиво намаляха значително. Все пак в 80-ата минута с мощен удар от границата на наказателното поле Андрес Иниеста вкара още едно попадение във вратата на домакините – 0:3. Само 60 секунди по-късно при нова скоростна атака на “каталунците” Педро бе изведен сам срещу вратаря Арансубия и го прехвърли за 0:4.

В 88-ата минута след самостоятелен пробив Меси имаше шанс да вкара нов гол във вратата на домакините, но Арансубия се намеси страхотно и изби в корнер. В добавеното време на мача дойде и първата голова ситуация за Депортиво, но ударът на Адриан Лопес бе избит с вещина от Виктор Валдес. В крайна сметка  Барселона заслужено спечели поредни три точки за своя актив.

С победата си Барса дръпна на върха с 5 точки пред “кръвния враг” Реал Мадрид и вече има 49 пункта, докато Депортиво Ла Коруня остана на 12-о място с 21 точки.

Стартовите състави на тимовете:

Депортиво Ла Коруня (4-5-1): Арансубия – Лауре, Колото, Лопо, Пабло – Перес, Томас, Саул, Домингес, Десмаретс – Адриан. Резерви: Ласад, Валерон, Рочела, Ману, Алварес, Айтами, Риндарой

Барселона (4-3-3): Валдес – Абидал, Пуйол, Пике, Адриано – Кейта, Масчерано, Иниеста – Педро, Меси, Вия. Резерви: Къркич, Бускетс, Афелай, Пинто, Шави, Алкантара, Алвеш