Вила подчини \"остриетата\", Стилиян Петров бележи

18:51
Астън Вила победи Шефилд Юнайтед като гост с 3:1 в среща от третия кръг на ФА къп.

Още в осмата минута Кайл Уолкър направи чудесен самостоятелен пробив, преминавайки през трима противникови защитници, преди да матира вратаря на Юнайтед, шутирайки с левия крак от границата на пеналта.

Вила контрлираше събитията на терена преди почивката и в 33-а минута бирмингамци удвоиха преднината си. Ашли Йънг проби по левия фланг, нахлу в наказателното поле и центрара на задна греда, където Марк Олбрайтън с воле заби топката в мрежата.

Само две минути след началото на втората част "остриетата" се върнаха в мача, след като Карлос Куеляр повали противников футболист в пеналта на своя тим и Джейми Уорд преодоля Фридъл от бялата точка.

В 65-а минута на терена се появи капитанът на Вила Стилиян Петров, който замени младока Банън.

Тринайсет минути преди края Ашли Йънг бе изгонен, след като получи второ официално предупреждение.

До края Юнайтед натисна, но защитата на Вила не се пропука, а в 93-а минута Стилиян Петров с плътен удар от границата на наказателното поле оформи крайното 3:1 за бирмингамци.