С гол в последната минута Арсенал стигна до преиграване срещу Лийдс

16:39
Арсенал изненадващо не успя да победи Лийдс като домакин и завърши наравно 1:1 в третия кръг на турнира за ФА къп.

Арсен Венгер започна срещата с резервния си състав. Насри, Фабрегас, Ван Перси и Уолкът не бяха сред титулярите, като Бендтнер започна по десния фланг на атаката, Аршавин отляво, а Шамак бе самотното острие.

Саймън Грейсън бе дал наставления на своя отбор да се прибере в своята половина и да чака момента, в който да нанесе своя удар.

Преди почивката домакините имаха тотално превъзходство, но опасните положения пред вратата на Каспър Шмайхел се брояха на пръсти. Датският вратар прояви класа, когато Аршавин се откъсна от отбраната на Лийдс, а към края на първата част отново синът на Петер Шмайхел извади опасно положение, когато Шамак стреля с глава от корнер.

И второто полувреме започна с натиск на "топчиите", но в 52-а минута те бяха залети със студен душ, когато Макс Градел проби по левия фланг, нахлу в пеналта на домакините и бе повален от Денилсон. Реферът посочи бялата точка, а Робърт Снодграс превърна дузпата в гол и изведе Юнайтед напред в резултата.

Десет минути по-късно след центриране от коренр Лучано Бекио бе оставен непокрит на границата на малкия пеналт и стреля с глава, но Шчесни прояви брилантен рефлекс и изби.

До края на срещата Арсенал опитваше да стигне до изравняване, но защитата на Лийдс изглеждаше доста солидно и без проблем отбиваше атаките на "топчиите".

Все пак в 89-а минута резервата Уолкът се измъкна от левия бек Бен Паркър и излезе сам срещу Шмайхел. Защитникът дръпна своя опонент, който се строполи в наказателното поле и Фил Дауд за втори път в тази среща посочи бялата точка. Капитанът на Арсенал Сеск Фабрегас хладнокръвно преодоля стража на гостите и така двата тима ще преиграват на "Еланд роуд".

fashiong
09.01.2011 20:02

тея Бенднер и Шамак се редуват да доказват кой е по слаб... добре че влезе уолкът

radunchu
09.01.2011 00:26

Лийдс няма да продължат, защото стремежът им е да влязат във Висшата лига...

Barcenal
08.01.2011 22:46

Уинер , защо не споменахте че Арсенал размаза Лийдс? *thumb_up* просто им трябват концентрация и по-добри завършващи удари , но на преиграването ще ги бием *beer*

sasedq
08.01.2011 20:15

Madoto_1 Барселона били най смешния отбор в света ? ХАХАХА Ботев Пловдив имат повече титли от Арсенал ве смотан *lol* Нито футбол играят нито титли имат ебахти палячовците меси сам ги бие с 4 гола Гуардиола за 1 година спечели повече титли отколкото Арсенал имат в цялата си история ахахха *lol*

tttt
08.01.2011 19:34

Madoto_1 ти пишеш романи не аз *lol* продължавай да се нервиш арсенал стана за смях пред целия свят миналата година *thumb_up*

Madoto_1
08.01.2011 19:26

Хмм, тук може би се изказах малко грешно след като казах - ''спри да нервиш'', по-скоро спри да се излагаш. *thumb_up* Айде пак ще пожелая късмет на твоя отбор, въпреки че те не заслужават и да им се изходя на името.

Madoto_1
08.01.2011 19:04

tttt дъще моя, да кажеш, че има решен мач още преди да е започнал е просто доказателство, че простотията в теб расте и надделява над малкото интелигентност която ти е останала.Ти си едно много тъпо дете, ти си един от най-големите дразнители в този сайт, ти си човек, който ГРАМ не разбира от Футбол, ти си фен на титлите, ти си балък.Айде. *lol* *thumb_up*

Madoto_1
08.01.2011 19:02

tttt повярвай ми - цял свят се смее на Барселона и още дълго време ще се смее на Барселона заради това с Фабрегас.Този отбор е НАЙ-СМЕШНИЯТ на света.Това да ревеш за един футболист, да претендираш, че той е ТВОЙ, въпреки че си го изпуснал когато е бил в началото на кариерата си, половината титуляри да се правят на клоуни...Е, това е просто СМЕШНО и наистина никога няма да спрем да ви смеем дори и с 10:0 да ни биете вие пак ще сте големи смешници. *lol* *thumb_up* Айде лека вечер, пожелавам късмет на отбора ти.

tttt
08.01.2011 19:01

Madoto_1 дете мое още ли си вярваш,че може да победите Барселона ? ретард аз спирам да споря с незнаен воин като тебе от форумите на winner.bg все пак успех,но НИКОГА няма да победите Барселона *thumb_up* (само се оправдавате и плюеш по другите отбори,но .. тъп си)

Madoto_1
08.01.2011 18:56

tttt защо да не ги сравнявам?Може да сте една класа над нас, но със сигурност не сте непобедим отбор и не сте най-великия отбор.Иначе си прав - има огромна разлика между двата отбора и тя е, че Арсенал не реве за един футболист в продължение на 3-4 месеца и футболистите на Арсенал не се държат като боклуци за да успеят да накарат един играч да отиде при тях.Това е ОГРОМНА разлика, прав си!Айде сине лягай си, че вече е късно, а ти затъпяваш с всяка минута, в която си буден. *thumb_up* *lol*

tttt
08.01.2011 18:55

акъл не ми давай пари ми дай *thumb_up*

Madoto_1
08.01.2011 18:34

Абе момчета глупави и недорасли, вие от футбол разбирате ли?Първо Арсенал игра с футболисти, които са в страшно слаба форма, второ Лийдс не е отбор за подценяване, трето, ако се гледаше един мач за да решим дали титлата е реална за даден отбор значи Юнайтед почти всяка година са аутсайдер, защото те редовно си губят от малките отборчета(миналата година загубиха от Лийдс у дома, а Лийдс бяха в Първа лига), четвърто, за фенчето на Барселона - сине Барселона загуби от Еркулес, а два поредни мача не победи Атлетик Билбао, това означава ли, че вие нямате никакви шансове за титлата в Испания?Моля ви простаци - не говорете като не разбирате АБСОЛЮТНО нищо.Благодаря! *thumb_up*

RosickyBoy
08.01.2011 17:52

Ние си играем с резервите ама комплексираните потребители на winner-a дрънкат.. хахаха *thumb_up*

arsenal4yy
08.01.2011 17:24

Заслужавахме победата,но заради някои футболисти ни обегна..слаб Ебуе,Никлас,Аршавин,Скилачи и Денилосон част от тези играчи нямат място в Арсенал Клиши е много слаб този сезон,а Гибс го замести прекрасно за мен Гибс трябва да е титуляр Джуру поправяше Грешките на Скилачи.Шчезни направи добър мач за малко да хване дузпата но..

stoqn90
08.01.2011 17:21

за малко, тази вечер можеше да е големия банкет *sad*

inkozovyr
08.01.2011 17:18

xaxhxha .. Арсенал не могат да победят Лийдс , а пък искат да печелят трофеи . Единствен Сеск ми хареса . И фенчетата на Арсенал нали знаете , че в най-скоро време той , ще е при нас ? Как , ще биете любимата ми Барса с тази игра . И то срещу какъв противник *smile* .. *lol* *beer* .. Ай със зраве *wink*

Gunner_For_Life
08.01.2011 17:12

Тоя мач беше пълен абсурд. Елементарни грешки, грешен след грешен пас, мързел, направо без коментар. Тоя Денилсон незнам Венгер дали го държи само за да направи на пук на критиците, ама не виждам аз друго логично обяснение. Не може човек, който е избран за треньор на деситилетието да не вижда колко е некадарен тоя олигофрен, който за мен не само не е за отбор от четворката, а изобщо не заслужава да играе във Висша Лига. Аршавин, з*еби...аз винаги съм му бил фен и го защитавах в началото, когато всички започнаха да го критикуват, ама той вече минава границите с тоя мързел и липса на концентрация...тоя мач просто...както хората правят пародии на разни филми, така днешния ни състав направи пародия от собствения си стил на игра..добре че Фабрегас и Уолкът изостриха малко играта та поне да изработят една дузпа да не ставаме за смях като Ман Ю миналата година...и въпреки всички нищо не се знае още, но аз лично очаквам Венгер да си вземе поука и да се замисли дали другия мач да пусне подобен състав...

trafikanta83
08.01.2011 17:07

Не могат да бият Лиидс пък имат претенций за титлата,предния мач срещу Ман.Сити се оправдаваха,че Сити играли защитно това било антифутбол,ами сега един отбор от долната девизия дойде на техния стадион и едвам ги изравниха в 90 мин то май не е проблема в отборите ,че се затваряли незнам кво само се оправдават,като имате такива големи претенций трябва да знаят как да се справят много ясно че който и да е отбор на вашия стадион ще се защитава,така като гледам тоо сезон пак ще сте без трофей аи със здраве си останете *beer*

gopencet0
08.01.2011 16:56

Ама това се пак са Лийдс, не че са кой знае колко силни сега. Арсенал заслужаха победата, но с тая игра на някои футболисти (Аршавин, Бентнер, Денилсон и др.) няма да стане

Madoto_1
08.01.2011 16:53

Извинявам се за острия си коментар, но просто ме изнервихте с глупавите си коментари.Айде без нерви и да коментираме това което виждаме, а не това което искаме да виждаме. *thumb_up*

telkisky
08.01.2011 16:52

хубавото тук е 4е арсенал не изпита позора на ман4естар от миналата година *lol*

rusev11
08.01.2011 16:49

Много слаб мач на голяма част от играчите на Арсенал.Със какви очи Бентнер иска да е титуляр.Пълна трагедия.Нито с ляв нито с десен нито с глава.Денилсон-как може да направи таква елеменарна дузпа.Скилачи уж опитен на 30 а го правеха на смешен добре че беше Джуру.Аршавин-най-слабия в мача.Всяко докосване грешка.Ебуе-същия като Аршавин,не го виждам срещу Барса кво ще прави.Вела-все едно бясме със 10 души,не пипна топката.Сравнително добре бяха Шамак,Сонг,Гибс,Росицки.Джуру и Счесни играха добре.Сеск раздвижи играта,както и Уолкот.Толко слаб мач не им бях гледал много време.Излишно си натовариха графика. *sad*