Арсенал и Ман Сити не излъчиха победител в дербито на кръга

23:40
Арсенал и Манчестър Сити не можаха да се победят на "Емирейтс" в Лондон и завършиха 0:0 в среща от 22-ия кръг на Висшата лига.

Мачът започна с домакински натиск и Арсенал можеше да поведе още във 2-ата минута, след като Самир Насри нахлу през центъра на терена и подаде към Джак Уилшър, който стреля, но на пътя на топката се изпречи тялото на Робин ван Перси и до попадение не се стигна. В 9-ата минута удар от воле на Уилшър бе спасен от стража на гостите Харт. Постепенно гостите изравниха играта и в 26-ата минута след центриране отдясно топката достигна до Карлос Тевес, чийто удар бе избит в корнер. Отговорът на домакините дойде 2 минути по-късно, когато Фабрегас стреля от границата на наказателното поле и топката се удари в дясната греда, а при добавката Уолкът пък нацели лявата греда. В случая обаче бе отсъдена засада на Уолкът и ако той бе вкарал, попадението няма да бъде признато. В 38-ата минута Уолкът навлезе в наказателното поле на гостите и при опита за центриране топката се удари в ръката на Венсан Компани и излезе в корнер. Дузпа при тази ситуация не бе отсъдена. Удар на Ван Перси минутка по-късно бе спасен от Харт. В 44-ата минута силен удар на Тевес отдалеч премина покрай вратата на Лукаш Фабиански. До края на полувремето, което бе удължено с 2 минути, не се случи нищо съществено и двата тима се оттеглиха на почивка, без да са си отбелязали гол.

След паузата Арсенал бе по-активният тим на терена и в 55-ата минута бе близо до откриване на резултата, но холандецът Робин ван Перси от изгодна позиция не намери очертанията на вратата. И след това “топчиите” продължиха да държат инициативата, като владееха повече топката, но така и не стигаха до чисти голови положения. Мениджърът на домакините Арсен Венгер се опита да усили атаката с пускането в игра на Андрей Аршавин и Никлас Бендтнер, но и те не успяха да сътворят нещо запомнящо се. В 81-ата минута Уилшър подаде наляво към Аршавин, който напредна и се опита да стреля, но ударът му бе блокиран. Финалният натиск на “артилеристите” не даде резултат, а минута преди края двата отбора останаха в числено намален състав, след като Бакари Саня от Арсенал и Пабло Сабалета от “гражданите” се сръчкаха на тъчлинията и след размяна на удари с глава получиха червени картони. В даденото 4-минутно продължение на мача не се стигна до гол и така отборите поделиха по една точка и запазиха местата си във временното класиране.

Стартовите състави на двата тима:

BerbaTheBest
06.01.2011 16:09

neveragain - *lol* .Те защото са късметлийски отбор ви лепат всяка година.

deadpoet
06.01.2011 15:14

Сега разбирам как са се чувствали феновете на Барса след полуфанала срещу Интер на Ноу Камп. А тия "претенденти" не винаги ще имат тоя късмет повярвайте ми. Защото късмета бързо се губи, но когато играеш страхотно в атака и въпреки сгъстената отбрана удариш 2 греди и имаш куп други положения , отборът ти ще продължава да гази и когато късметът ти се усмихне , ще можеш да сгазиш всеки. *thumb_up*

neveragain
06.01.2011 12:32

Пичове,кво да ви кажа.Надиграхме ги напълно тия смешки Сити.Просто нямахме късмет с тия греди,а съдията не даде чиста дузпа за нас.Разбира се Ман Ютд ще са шампиони,щото и съдиите даже са с тях.А иначе те са просто толкова скапан отбор,толкова омразен,но съдиите и късмета винаги са с тях.Такова първенство няма как да е интересно,нали?

Fabregas_boy
06.01.2011 08:11

Супер здрава защита на Ман Сити и както винаги невероятен Харт. *thumb_up*

gopencet0
06.01.2011 07:14

Незнам кои глупаци могат да кажат че сме шампиони (МЮ) пичовее представете си че стане нещо като с Челси през Февруари примерно ... и кво става тогава лоша форма, лоши резултати и спад и отиваме 3ти ... дано не става подобно нещо и сезона да мине добре, но все пак абсолютно всичко е вьзможно и е много много рано да се казва че сме шампиони *thumb_up*

ManWR10Utd
06.01.2011 03:11

И Ван Дер Ваарт пак вкарва , дали на РЕал не им е тъпо сега че продадоха холандското трио за 43 милиона общо а то сега струва към 100 милиона .

Arsenalsk1
06.01.2011 00:29

Тази извадка от програмата на мачовете на МЮ ГО извадих специално за феновете на МЮ които вече се смятат за шампиони.Аз по рано казах времето ще покаже.

Arsenalsk1
06.01.2011 00:28

Тотнъм МЮ,МЮ Ман СИТИ,Ливърпул МЮ,Арсенал МЮ,Челси МЮ,после имате МЮ Челси,Според мен се тегави мачове.Ако ги вземете шампиони сте.За това казвам че е рано да се вика кой е шампион.

Gogata85
06.01.2011 00:18

Frankie_0 рано е още брат. важното е че козовете са в нас вече и трябва да ги изиграем правилно и ще станем шампиони.

ChamakhCFF29
06.01.2011 00:14

Ама Челси са симпатяги аз мисля че ще станат шампиони . Няма никакъв изход от сезона за тях освен да са шампиони .Каква красива игра какво превъзходство над всеки един съперник в последните мачове , Челси доказват че ще са на първо място. Даже мисля че ще са с 15 точки пред втория. Напълно сериозен съм. *wonder*

Arsenalsk1
06.01.2011 00:12

Аз съм сигурен че с тази игра имаме много добро бъдеще и прекрасен край на шампионата.Не знам как може да викате че сте шампиони след като има да се играят толкова много мачове.Гледали ли сте изобщо програмата на мачовете ? Те и Челси викаха че ще са шампиони ама виж кво стана.Така че нека най заслужилий да триумфира на края.

Madoto_1
06.01.2011 00:09

Ммм какво да се каже за мача...Бихме ги, ако се гледаше само играта, но както вече е ясно на всички нас - във футбола се гледат головете, а не играта и за съжаление изгубихме всякакви шансове за титлата.Ман.Сити днес не показа НИКАКВА игра, те бяха просто 10 в защита и пак едва оцеляха, но в тази игра и това го има.Лека от мен. *thumb_up*

goshettu
06.01.2011 00:04

Gogata85 да прав си ама ости ги тея се пак италянец им е начело *lol* ГГМЮ

Arsenalsk1
06.01.2011 00:03

Да прави сте да сложиш рейс пред вратата е невероятна тактика.Да се браниш 90 мин е супер тактика.Това не е тактика това е антифутбол.Ако си отбор с претенции не може да се скриеш в миша дупка.Добре че бившия артилерист Туре им пазеше и вратаря Харт иначе бяха заминали с 5 тица.И не знам как може да кажете че резултата е справедлив *smile* и че Арсенал не бе способен да вкара.Еми тези греди и незачитаната игра с ръка това ако не са положения не знам.Сигурно сте гледали друг мач.

Frankie_0

Ебаси кефааа!!! Челси паднахаа ... Арсенал и Сити свършиха наравноо .. Лузърите също паднахаа *party* Честита Титла RED Devils *erm* *beer*

RosickyBoy
06.01.2011 00:01

90 минути с 11 човека да се защитаваш - естествено, че ще е добра защитата..единствения човек, който беше в нашата полувина бе Фабиански *thumb_up* ... Харт само седи, гледа и си пада на четирибуквието и не може да реагира при гредите... luck *thumb_up*

ENGLANDFTW
05.01.2011 23:54

Справедливо равенство. Арсенал не беше способен да вкара въпреки на пръв поглед добрата игра, а Сити играха много стабилно тактически и си бяха затворили мача.

Arsenalsk1
05.01.2011 23:53

Браво за добрата игра.Смачкахме ги "претендентите" само липса на късмет и вратаря ги спасиха.Искам всеки мач такава игра и накрая ще броиме точките.

RosickyBoy
05.01.2011 23:45

Пак Харт спаси положението.. както и шанса..3 греди и какви спасявания на Перси..не е истина *sick*

goshettu

0-0 за ман Ю ето защо Фърги е велик знае какво да прави и кога да го прави а и без да се напряга е на 2 то1ки от 2-рия с ма4 по малко супер +тфа "шампиона" *lol* смачка улвс тея вълци направо си разцъкваха като барсаа челси реал *lol*

ice_arsen

Ginekologa ти на кой свят живееш бе момче,тря да иде6 на психиатър ,СИТИ никога няма да бъдат шампиони ,сляп ли си че им сритахме задниците ,просто липсата на късмет, умората и за пореден път слабото съдийствоги спасиха от разгром,и арсенал е единствената заплаха за юнайтед акокъсмета е с нас и не се контузи пак половината отбор Браво на момчетата днес наистина играха с хъс но на моменти бяха леко безидейни и беззъби *thumb_up*

Ginekologa
05.01.2011 23:35

само Манчестър Сити ще се бори с ман ю арсеал нямат шанс както и челси *thumb_up*

luddeN
05.01.2011 22:58

Твърде еднообразно играят Арсенал - само с Уолкът. Вчера и Ман. Юн. играха само с един играч - Нани ....

konan123
05.01.2011 22:48

але хора аз знаетели че този мач го пронозирах 2 штото арсенал са весели от мача срешто челси и заради туи ште загубят

TheSlimShady
05.01.2011 22:37

Много интересно полувреме.. само липсата на голове *sick* е, пак ми е интересно, а Арсенал доминират до момента! *thumb_up*