Депортиво спечели гостуването в Билбао

08:43
Отборът на Депортиво Ла Коруня спечели с 2:1 гостуването си на Атлетик Билбао в мач от 17-и кръг на испанската Ла Лига.

С този двубой бе подновено първенството на Испания след кратката зимна пауза.

Нападателят Адриан Лопес се превърна в герой за гостите, след като отбеляза и двете попадения за своя тим. В 22-а минута Лопес реализира дузпа, а седем минути след началото на второто полувреме той удвои резултата с изстрел от далечно разстояние. Междувременно двата отбора заиграха с по десет човека, след като червени картони получиха Микел Сан Хосе от отбора на Атлетик и Хуан Родригез от Депортиво. Испанският национал Фернандо Йоренте успя да върне едно попадение за домакините в 86-а минута, но това бе всичко, до което се добра отбора от Баската провинция.

С победата тимът на Депортиво се изкачи до 11-то място в класирането с 21 точки, докато Атлетик Билбао е осми с 25 точки.