Челси изстрада победата над Болтън (видео)

23:34
Шампионът Челси победи трудно Болтън в мач от 20-я кръг на английската Висша лига. Двубоят на стадион "Стамфорд Бридж" приключи при резултат 1:0 за домакините.

Българското крило на гостите Мартин Петров остана резерва за своя тим и влезе в игра в 78-а минута на мача.

Срещата започна на високи обороти, но през първите 10-тина минути не бе създадено положение за откриване на резултата. В 11-а минута грешка на Иванович в наказателното поле на Челси принуди Джон Тери да се намесва решително, като в противен случай Кевин Дейвис се озоваваше на чиста позиция пред Петър Чех. В началото на мача Челси владееше по-често топката, но по-опасен изглеждаше отборът на гостите. Мат Тейлър се озова на отлична позиция в 22-а минута, но диагоналният му изстрел по земя мина в страни от целта. Отново Тейлър стреля технично с левия крак в 32-а минута, но топката премина над напречната греда на Чех. Към края на първото полувреме "сините" се активизираха, основно чрез флангови акции на Малуда отляво, но така и не се стигна до положение пред Юси Яскенлайнен.

Четири минути след началото на втората част Франк Лампард изведе Дрогба със страхотен пас през центъра на защитата на Болтън, но техничният удар на нападателя срещна страничната греда на Яскенлайнен и топката не пожела да взеле във вратата. След това хубава комбинация между Есиен и Лампард завърши изстрел на ганаеца, но той бе прекалено слаб и не създаде грижи за стража на Болтън. Челси най-сетне поведе в резултата в 6-а минута, когато Дрогба асистира към непокрития Флоран Малуда, който пък от близко разстояние откри резултата - 1:0 за домакините. Само две минути по-късно Сам Рикетс направо страхотен пропуск за гостите, след като от отлична позиция стреля високо над вратата на Петър Чех. Малко след това Стюарт Холдън стреля силно, топката се отби от ръката на Тери в наказателното поле, но съдията прецени правилно, че проявата на защитника е неволна и не отсъди дузпа. Гари Кейхил пък от близко разстояние стреля неточно с глава в 72-а минута и така пропусна да изравни за Болтън. Рикетс центрира много добре в 77-а минута, а Стюарт Холдън стреля с глава, но блестяща намеса на Чех предотврати изравняване. Веднага след това в игра се появи българското крило на гостите Мартин Петров, който замени Мат Тейлър. В 81-а минута последователно Есиен и Иванович стреляха с глава и бяха много близо до втори гол за Челси. До края на мача така и ново попадение не падна и "сините" се поздравиха с победата.