Аякс срази АЗ Алкмаар и продължава за Купата на Холандия

08:43
Отборът на Аякс се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Холандия, след като победи с 1:0 АЗ Алкмаар на "Амстердам Арина".

Миралем Сюлеймани реализира единственото попадение за гранда от Амстердам три минути преди полувремето и така помогна на неговия тим да преодолее останалия по-късно с 10 човека тим на АЗ. В третия мач на новия треньор Франк Де Бур, Деми Де Зеув създаде положението пред Сюлеймани, който елегантно отказа гостите. Понтус Вернблоом пък бе изгонен в 72-та минута, което улесни още повече задачата на домакините.

Твенте разби във вторник Витес с 5:0 и също се класира за Топ 8, докато ПСВ Айндховен и Утрехт последваха тима на Ники Михайлов в следващата фаза, след като надвиха съответно Рода и Волендам. Останалите срещи от петия кръг в турнира за Купата на Холандия бяха отложени за 18 януари.