Байерн размаза Щутгарт в голов спектакъл и е 1/4-финалист за Купата на Германия (видео)

23:19
Щутгарт загуби у дома от Байерн Мюнхен с 3:6 в ново голово шоу и отпадна от турнира за Купата на Германия още във фазата на 1/8-финалите. Само преди няколко дни "баварците" бяха сразили "швабите" на същия този стадион "Мерцедес Бенц Арена"  с 5:3, а сега го направиха с един гол в повече.

Само след 30 секунди игра Томас Мюлер от гостите получи първата възможност за гол в мача, но ударът му отдалеч премина покрай вратата, пазена от Улрайх. В сравнение с мача в неделя, когато “швабите” загубиха с 3:5, сега те започнаха по-прибрано. Играчите на Байерн взеха инициативата още от самото начало и в 6-ата минута те откриха резултата. Франк Рибери подаде към Отъл, който напредна и от около 30 метра с бомбен шут препарира Улрайх за 1:0. След още 2 минути “баварците” отново шокираха домакините с ново попадение. Томас Мюлер бе оставен напълно непокрит отляво, получи една топка и мигновено центрирав наказателното поле на домакините, където Марио Гомес изпревари Буларуз и вкара кълбото в близкия ъгъл за 2:0. В 11-ата минута Щутгарт можеше да се върне в мача, но удар с глава отблизо на Какау след центриране на Бока не намери целта. В 24-ата минута удар на Рибери от фаул мина на сантиметри покрай вратата. Три минути по-късно се стигна до комична ситуация, в която при контакт с Тасчи главният съдия Флориан Майер падна на земята, но въпреки това успя да види и отсъди фаул на Буларуз срещу Рибери. Байерн продължаваше да диктува събитията на терена, но миг невнимание в 32-ата минута костваше връщането на едно попадение от страна на “швабите”. Топката бе центрирана от фаул в центъра на терена, а Харник остана непокрит и без проблеми обработи топката, след което центрира по земя отдясно и Павел Погребняк се пребори с двама бранители, за да вкара от 2 метра топката в мрежата – 1:2. Попадението окрили домакините и те се опитаха да натиснат в края на полувремето, търсейки изравняване на резултата. В добавеното време на първото полувреме Какау се пребори за една топка с Тимошчук и подаде към Погребняк, който от около 12 метра разстреля Бут за 2:2. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивка.

\"\"

Щутгарт започна вихрено второто полувреме и в 49-ата минута страхотен диагонален удар на Какау извън границите на наказателното поле премина на сантиметри покрай вратата, пазена от Ханс-Йорг Бут. Отговорът на “баварците” обаче не закъсня. В 52-ата минута бранителят на домакините Сердар Тасчи сгреши фатално и топката му бе отнета от Франк Рибери, който продължи към Мирослав Клозе, който бе заменил още преди почивката Марио Гомес. Излязъл очи в очи с Улрай опитният голмайстор Клозе не сгреши и вкара за 2:3. В 57-ата минута Какау успя да се измъкне от отбраната на Байерн и напредна, но бе престрещнат от Бут, който изби с шпагат, но топката отиде право в краката на Погребняк и той незабавно стреля. Топката се отби в напречната греда, след което Бут я улови и опасността за гол бе предотвратена. “Швабите” продължиха да натискат и в 64-ата минута Погребняк отправи удар с глава отблизо, но Бут бе на мястото си и улови топката. Три минути по-късно Буларуз фаулира грубо Рибери и получи втори жълт картон и съответно червен, оставяйки съотборниците си с човек по-малко на терена до края на мача. Ключов момент в срещата настъпи 17 минути преди края, след като Бут спъна Какау в наказателното поле и съдията Флориан Майер посочи бялата точка. Кристиан Гентнер се нае да изпълни дузпата за домакините, но ударът му бе отразен от Бут, който поправи грешката си при извършването на нарушението секунди преди това. Головата фиеста обаче в никакъв случай не бе приключила. В 77-ата минута Кузманович центрира от корнер и бранителят на домакините Матю Делпиер скочи над всички, за да нанесе удар с глава, след което топката се отби в гърба на Бастиан Швайнщайгер и влезе в мрежата за 3:3. Реакцията на гостите бе почти мигновена и в 81-ата минута Рибери изведе чудесно Мюлер, който финтира бранител на домакините и от 11 метра простреля Улрайх за 3:4. До края имаше време да бъде вкаран още един гол и да бъде повторен резултата от неделя, когато “баварците” надиграха Щутгарт на същия този сезон с 5:3. Точно това се случи в 86-ата минута, когато Лам центрира, Мюлер пропусна топката, а Рибери я отклони към Клозе, който плонжира и от 9 метра с глава я прати във вратата за крайното 3:5. Малко след това и Матю Делпиер получи втори жълт картон и напусна терена, а домакините доиграха срещата с 2 човека по-малко на терена. От тук насетне мачът просто се доиграваше, но в допълнителното време на мача Рибери оформи крайното 3:6 и така Байерн заслужено триумфира, за да се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия.

Кьолн – Дуисбург 1:2
Аахен – Айнтрахт Франкфурт 5:3 след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време, 1:1 след продължения)

Стартовите състави на двата тима:

Щутгарт (4-4-2): Улрайх – Буларуз, Тасчи, Делпиер, Молинаро – Треш, Гентнер, Харник, Бока – Какау, Погребняк
Старши треньор: Бруно Лабадия

Байерн Мюнхен (4-5-1): Бут – Лам, Тимошчук, Брено, Пранич – Отл, Ван Бомел, Мюлер, Швайншайгер, Рибери – Гомес
Старши Треньор: Луис ван Гаал