Берое с трето ново попълнение

19:32
Младият полузащитник на водачът в Източната "Б" група Черноморец Поморие Цветан Филипов е третото ново попълнение в зимната селекция на Берое. Днес бургазлията парафира 2,5 годишен договор с носителят на Купата на България и през пролетта ще дебютира в елита, ъобщава "Beroe.eu".

До този момент "зелените" се подсилиха с Ваня Джаферович и Милен Танев.

Цветан Филипов е роден на 28 август 1988 година в Бургас. В досегашната си кариера полузащитникът се е състезавал във втория футболен ешелон. През сезон 2005/2006 играе в "Б" група 15 мача (978 минути) за съставът на Поморие, без да отбележи гол. След това прекарва три сезона във вече несъществуващият тим на Нафтекс (Бургас). През сезон 2006/2007 взима участие в 15 срещи (635 минути), без гол. Година по-късно играе в 19 срещи на бургазлии (946 игрови минути), като се разписва във вратата на Хасково. През сезон 2008/2009 взима участие в 11 срещи (911 минути), без да се разпише в противниковите врати. След заличаването на тимът от Бургас Филипов преминава в Черноморец (Поморие). През изминалият сезон младият полузащитник взима участие в 29 срещи (2235 минути), като отбелязва 9 попадения. На 5 май тази година Филипов се представи на много добро ниво във финалът за Купата на България срещу Берое. През есента на сезон 2010/2011 халфът е капитан на Черноморец (Поморие). Играе в 17 срещи (1377 минути) на воденият от Петър Хубчев състав, като е отбелязал две попадения. На 16 октомври се разписва във вратата на Равда (4:1), преди тимът на гостите да се откаже от участие в Източната "Б" група. Навръх студентският празник се разписва при победата в Русе над Дунав с 0:2.