Интер спечели Световното клубно първенство след победа над Мазембе

20:57
Интер победи ТП Мазембе с 3:0 в Абу Даби и спечели Световното клубно първенство.

Още в 13-а минута "нерадзурите" откриха резултата. Ето о подаде на Пандев, който мина през защитник и отправи удар с левия крак, преодолявайки стража на африканците.

Две минути по-късно Хавиер Санети проби отдясно и хоризонтален пас по земя в наказателното поле. Пандев продължи към Ето о, който с клиничен удар по земя прати топката в долния десен ъгъл - 2:0.

В 61-а минута Майкон нацели напречната греда на африканците, след като получи пас от Пандев.

Пет минути преди края Джонатан Бибиани оформи крайното 3:0. Халфът бе изведен от Станкович сам срещу вратаря. Бибиани заобиколи стража и прати топката в мрежата.