Рекордът на Байерн остана непокътнат, Дормунд падна във Франкфурт

18:22
Борусия Дортмунд се провали в опита си да подобри рекорда на Байерн Мюнхен от сезон 2005-2006 по спечелени точки от есенния дял на Бундеслигата.

Днес "жълто-черните" загубиха с 0:1 като гости на Айнтрахт Франкфурт и останаха с 43 пункта, но въпреки това остават убедителен лидер във временното класиране.

Днес Дортмунд бе по-добрият отбор на терена през по-голямата част от игралното време, но не успя да реализира своите стопроцентови положения.

В 44-а минута Лукас Бариош пропиля най-чистия шанс за своя тим. Острието бе изведен сам срещу вратаря от Шахин, но стреля над напречната греда. Пет минути преди края пак Бариос бе оставен непокрит на границата на малкото наказателно поле, но и в този случай нападателят изстреля топката над напречната греда.

В следващата атака Фенин с пета изведе Теофанис Гекас на чиста позиция в пеналта гостите. Гръцкият голаджия отправи плътен удар с левия крак в долния десен ъгъл на Вайденфелер и донесе победата на своя тим.