Левски напусна Лига Европа с победа над Спортинг в София (видео)

21:48
Левски победи португалския Спортинг Лисабон с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от последния шести кръг в Група "С" на Лига Европа. Мачът бе без значение и за двата отбора, като напред продължават португалците, а "сините" от София отпадат от турнира.

Срещата започна на изключително тежкия терен на "Герена", който бе заледен, а снегът продължаваше да вали. По трибуните на стадиона имаше около 5000 зрители. Добра атака създадоха домакините в 6-а минута, но Дани Младенов не успя да догони една дълга топка. В първите минути и двата отбора опитваха да организират добри атаки, но лошите условия пречеха за нещо по-сериозно. По-активни все пак бяха гостите. Влади Гаджев стреля от дистанция фронтално срещу вратата на Тиаго в 16-а минута,но ударът му бе неточен и слаб. Защитникът на Спортинг Евалдо направи страхотен пропуск в 22-а минута, когато след изпълнение на корнер топката попадна в него, но той не успя да я насочи правилно към вратата на домакините от близко разстояние. След това на два пъти португалците на два пъти стреляха към Митрев, но без успех. В 33-а минута Евалдо центрира хубаво в наказателното поле на Левски, а там Джало не успя да засече топката, след като отбраната на "сините" бе доста статична. В следващите минути играта стана по-динамична, но о чисто голово положение така и не се стигна. Точно в 45-а минута обаче Гара Дембеле се пребори за една топка в наказателното поле на Спортинг, подаде добре към навлизащият на скорост Даниел Младенов и резултатът бе открит в полза на Левски.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по един опасен изстрел от дистанция, но без проблеми за вратарите. Страхотен изстрел на Маниш в 58-а минута бе избит с глава от Гара Дембеле на голлинията на вратата на Левски. След това Спортинг натисна съперника си, като често действията се водеха в половината на домакините. Отлична контраатака на Левски в 65-а минута завърши с техничен удар на Тасевски, но топката мина на сантиметри от страничната греда на Тиаго. Влезлият като резерва в състава на гостите Карлос Салейро имаше добро положение за изравняване на резултата в 79-а минута, но изстрелът му бе неточен. Малко след това Яник Джало стреля опасно, но първо Митрев, а след това и страничната греда предотвратиха попадение за Спортинг. До края на двубоя ново попадение така и не падна и Левски с поздрави с победата.

В другия мач от групата Лил победи на свой терен Гент с 3:0 за се класира за елиминационната фаза на Лига Европа.

Крайно класиране в Група "С":

\"\"

Kalinho
17.12.2010 12:30

Браво супер мач *smile* Само не разбирам защо всички обвиняват Иво за автогола. Левски е отбор и като такъв печели или губи. За мен Иво направи супер мач. По логиката за автогола може да се вини всеки един за грешка в някой друг мач. Иво е част от отбора.

webstar__
17.12.2010 11:13

Пропускате много важен човек Калин Щърков,момчето направи страхотен мач,поздравления на всички левскари.САМО ЛЕВСКИ ОБИЧАМЕ ТЕ ......

Twixy
17.12.2010 08:56

Браво на Левски *smile* Аз съм цесекар, ама трябва да се подкрепят българските отбори *thumb_up*

samo_SINITE
17.12.2010 08:49

Мога да кажа единствено едно нещо - ЦСКА СЕ ОПИТВА ДА ГРУХТИ, НО ЛЕВСКИ БЛЕСТИ! САМО ЛЕВСКИ! *thumb_up*

hooli
17.12.2010 00:02

иво иванов и ония гол в последните минути в франция оплескаха работата, така ми се искаше Левски да излезне от групите *sad*

beto
16.12.2010 23:59

Не казвам да се подминават.нека си получи наказанието , което заслужава.Аз съм против психозите и истериите.Няма смисъл от тях.Пък се и чуха много грозни думи, които едва ли са само плод на тази случка!

Captain
16.12.2010 23:56

Прав си, че има и МНОГО други такива, но аз не оправдавам и тях!И за тях мисля същото!Няма грешка, че и малките пият много, но все пак ... не трябва да се подминават с лека ръка такива ситуации, било то свързани с левскари или ЦСКА-ри *beer*

beto
16.12.2010 23:51

Нима футболистите не са хора?Нима е само той?Сещам се за редица уникални футболисти, които са и уникални пиянки и са заформяли такива каши, че човек да го заболи главата.Не, че го одобрявам това, но не съм и привърженик на подобни психози, като тази с Дембеле.А колкото до подрастващите.....те пият доста повече от техните батковци.Предпочитам един играч да пие и после да ме радва на терена отколкото хем да пие хем нищо да не прави.Красноречив пример са двамата Ивановци!!!

fena_b
16.12.2010 23:49

Показахме че хилядите фенове пеещи цял мач,независимо от резултата или атмосферните условия,могат да победят с пъти по-големите бюджети.Така беше и днес -5 градуса в София,но футболистите ни стоплиха с играта си. Дано да показваме такава игра и занапред и да спечелим титлата,защото в момента сме най-добрия български отбор. Като послепис ще спомена и коментарите на двама от потребителите в сайта,които са изявени фенове на панчаревци и десетки пъти са ни изнервяли с коментарите си:Браво,че сте достатъчно мъже и да кажете браво *beer* Отново честито Левскари и наздраве.ТИ СИ ЛЮБОВТА ТИ СИ ГОРДОСТТА В НАШИТЕ СЪРЦА...ЛЕВСКИ СОФИЯ

kurrti

лошото е че изтарвахме толкова нелепо мача с лил, а вече виждах победата, а то ко стана, но догодина повече *thumb_up* *beer*

Captain
16.12.2010 23:48

Така трябва да е, но немогат да си сдържат радостта.Говеждо мислене *lol* *beer*

fena_b

Честито Левскари!Отново голям мач....мач след който се видя,че заслужавахме да излезем от групата.От цялата кампания направихме само един слаб мач.В другите играхме равностойно...яд ме е за загубите от Лил и АА Гент,разбира се още пвече ме е яд за равенството с Лил,когато тотално ги надиграхме,но няколко сръбски боклуци и един нелеп автогол ни отнеха заслужената победа.Както и да е съдба...затова футбола е интересна игра.За мача днес...малко късно,но днес защитата направи най-силният си мач,отново великолепни Гаджев и Грийн в центъра,а с играта си Тасевски ни накара да съжаляваме,че беше контузен за мача с Гент.Жоазиньо и Дани Младенов навъртяха много километри и направиха няколко много красиви комбинации.Дембеле няма какво да го коментирам-гладиатор.Изработи гола,спаси такъв пред нашата врата,изчисти още 3 опасни центрирания и не спря да тормози защитата на гостите.Видя се,че може да изненадаме всички,а най-хубавото е,че Герена се оказа непревземаем за отбори,които са водещи в първенства,далеч по-силни от нашето.

flipicha
16.12.2010 23:46

А бе тъпи говедари,виках цял мач за вас... ама много се дразна като влезна и чета коментари от сорта на "къде са сега чорбарите" .Гледаите си отбора и въобще не се занимаваите с другите,нали така?

Captain
16.12.2010 23:43

beto Добре игра човека ама ... на всеки незнам да се случва да кара пиян и с фалшива шофьорска книжка!Добре играе ама не трябва да дава такъв пример на подрастващите *thumb_down* *beer*

LondonLeons

искам цска-рите да са МНОГО ТИХИ!!! иначе Честито на всички фенове на Левски и догодина много по-добро представяне *beer*

Captain
16.12.2010 23:36

Стига с това "АКО" Иванов не си бил вкарал автогол!То и ако майките ви бяха бащи и вас нямаше да ви има(не обиждам никой)!Така е станало и това е.Иначе браво на момчетата, честита победа на сините.Но сега няма смисъл да се правят такива изводи от сорта:"имаме повече точки от Юве" или "имаме най-много точки от последните в групите" и тнт.Това значи ли, че Левски е по-добър от Ювентус? *lol* Хайде лека и със здраве *beer*

beto
16.12.2010 23:35

В последните седмици се изляха кофи с помия върху Дембеле!Но тази вечер Гара отговори на всичките си критици така , както го умее най добре.С играта си на терена.Изработи гол, спаси друг и през цялото време беше неуморимият лидер на Левски.А това, че пие в случая е без значение, на всеки се случва да сбърка.Дори наскоро и с Гути имаше по голям инцидент пък нямаше такъв шум.Евала Гара дано се спасиш от тук дори и в Турция.България не те заслужава!!!

Xelikopterr
16.12.2010 23:24

Приключихме групата с повече точки от Ювентус. *joking* *thumb_up*

renjaraa
16.12.2010 23:10

как ме е яд ако не беше този иво иванов да си вкара този нелеп автогол левски щяха да излезнат от групата но уви не се получи

ip
16.12.2010 23:02

Честита победа ! Левски е на последно място за наше съжаление, но все пак е отборът с най-голям точков актив от последните в групите *smile* Достойно представяне със сърцата игра, какво му трябва на един фен.. *thumb_up*

Resorter
16.12.2010 22:58

Питбула Дембеле отново над всички *thumb_up*

cska_npacema
16.12.2010 22:38

Честито на всички левскари, също и на тези, които подкрепят БГ отбори в ЕВРО турнирите. Рекордите ги оставете на статистиците. Надявам се ЛЕВСКИ да е отсрамил БЪЛГАРИЯ, това ще стане ако го признаят фенове от други отбори. Само ЛЕВСКИ *beer* и наздраве *thumb_up*

biancorosso
16.12.2010 22:37

Добре, добре футболуъ ни прогресира бавно, но все пак прогресира.Миналата година Левски имаше 3точки, ЦСКА 1 общо 4т. Тази година имаме общо 10 точки ( Левски 7, ЦСКА 3) Дано и другата година да излезнем от групите *smile*

biserms
16.12.2010 22:34

БРАВО МОМЧЕТА!!!! Миналата година 3точки, тези 7, догодина живи и здрави да излезнем от групите (и то ако може от тези на ШЛ ) *beer*

16.12.2010 22:33

Жребият е от 13ч БГ време и ще бъде предаван по телевизията, която предава вчерашния мач на Цска.

DuFkaTa
16.12.2010 22:23

Знам че не за тука въпроса, и се извинявам. От колко чеса ще е жребия утре за ШЛ и по коя тв ще го дават?

tormi
16.12.2010 22:18

Notlike, къде ги видя тези бг футболяри. в Левски ако не бяха холандците и Дембеле ... нали се сещаш колко точки щяха да имат !

Very_Drunk
16.12.2010 22:16

скъпи червени ''фенове'' бихте ли ми казали от кой български отбор е поставен рекорд за най-много спечелини точки в 2та турнира на УЕФА? аз ще ви кажа-ЛЕВСКИ ,ЕВРОБОЕЦЪТ НА БЪЛГАРИЯ! САМО ЛЕВСКИ ОБИЧАМЕ ТЕЕЕ!!!

Notlike
16.12.2010 22:14

Честита победа. Можеше и да минете групите, ама такъв ви бил късметът. Да се надявам, че другата година и ЦСКА ще направи нещо значимо, като разкара тея чужденци, защото си личи, че български футболисти ИМА, но ние сами си ги разваляме, като не им даваме път и ги пишем "надежди", а вече са на по 20, където в чужбина са си чисти титуляри...

Scunthorpe
16.12.2010 22:11

Браво на Левски не допуснаха поражение на свой терен в групите на Лига Европа.Което си е доста прелично представяне и само малшанса им попречи да преминат групите.Браво!!!.И честито на всички Българи за победата. *thumb_up* *party*

lucky_79
16.12.2010 22:05

Браво момчета,показахте силен дух и мъжка игра *thumb_up* честито на всички ЛЕВСКАРИ и БЪЛГАРИ *thumb_up*

bacardy_breezer

СПОРТИНГ 12, ЛИЛ 8, ЛЕВСКИ 7, ГЕНТ 7.Ако не беше автогола на Иво сега щяхме да имаме 2 точки повече,а Лил 1 по-малко и класирането щеше да е Спортинг 12, Левски 9, Лил 7, Гент 7....Малшанс *sick*

stohri
16.12.2010 22:03

айде момчета честита да ни е победата ! *beer*

martosas
16.12.2010 22:02

ajungata В ГРЕШКА СИ БРАТО, АКО ИВО НЕ СИ БЕШЕ ВКАРАЛ СЕГА ЩЯХМЕ ДА СМЕ С 9 ТОЧКИ А ЛИЛ С 7. ВИЖ КЛАСИРАНЕТО И СЕ ПОПРАВИ *thumb_up*

monte_carlo
16.12.2010 21:59

Много съм доволен,дори заслужавахме да бием с повече тея мръсни португалци *beer*

Georgiev1993
16.12.2010 21:57

ENGLANDFTW тоя сезон в групите следващия в другите групи *tongue* *party*

lio6
16.12.2010 21:56

ей много от вас забравиха мотото и да паднем и да бием пак ще се напием *beer* честита победа на вси4ки българи *thumb_up*

tenebrum
16.12.2010 21:55

Евала честито,Уефски не ме кефят обаче се раздадоха много,за пръв път виждам стабилна защита от тях,и не на последно място Дембеле Великан

ENGLANDFTW

Левски като стигна 1/4 финала, и след това като игра с Барса и Челси, бяха евроидиоти. Сега напускат турнира със 7 точки, ЦСКА с 3, но помнете, че пак ще сме евроидиотите. Тоя сезон в групите, следващия - ИЗЛИЗАНЕ. САМО ЛЕВСКИ!!! *thumb_up* *stop* *beer* *thumb_up*

16.12.2010 21:52

ЧЕСТИТО ЛЕВСКАРИ *beer* Защитихме честа на БЪЛГАРИЯ.Доволен съм, напускаме със 7 точки турнира

Barcelona1234
16.12.2010 21:50

ей това гарата е безценен ей спаси чист гол изработи гола и тича колко целия отбор на левски евала дано да не го продадем *beer* Честита победа

orlio_wins

Честита победа,левскари и други фенове,който стискаха палци за българския отбор тази вечер!

MeToDueB
16.12.2010 21:17

тоя Дембеле .. защитник, нападател, вратар .. всякакъв играе, баси машината .. кой го излъга да играе в България .. дано отиде в Англия, даже национал да стане .. ще се кефя, нищо че е негър, нищо че играе в Левски ..

paco_kl
16.12.2010 21:09

цска ми е любимия бълг.отбор,но се радвам на играта която показва левски.така трябва да играят всички наши отбори,и ще има прогрес!не злобея-но и по-тъпите фенове на левски да не злобетя срещу цска.имате с какво да се похвалите,не е нужно да нападате! *beer*

ajungata
16.12.2010 20:59

Vratarchety, пак нямаше да се класираме, тъй като ако така завършат двата мача и Иво Иванов не си беше вкарал автогола, Лил и Левски щяха да са с равни точки, но гола на Лил на Герена пак им дава предимвство в класирането, така че не се ядосвай *wink*

gopencet0
16.12.2010 20:55

ЕМи супер шибан кьсмет извадихме тая година с тоя автогол, ама кво да се прави

Vratarchety
16.12.2010 20:53

Гарата ги мина както мина чорбата *lol* Ах защо Иво си вкара тоя гол като гледам развитието на другия мач ме хваща яд :X :X :X че щяхме да се класираме

orlio_wins
16.12.2010 20:52

Този гол е специално за всички,който грухтяха.

Xelikopterr
16.12.2010 20:50

Обръщение към комплексираните чорбета поствали коментари: "По- добре голям залък лапни, но голяма дума не казвай."

monte_carlo
16.12.2010 20:48

Notlike,къде си сега смешниче,Спортинг щели да бият и то с хендикап хахахах,аре ти и всички други прасенца и хора дето не разбират от футбол да не се изказват *lol* Португалците излизат с много резерви остана и да бият Левски с 2 гола разлика и то като гост,казах ви аз мача е 1;Х *smile*