ЦСКА с лекота на 1/4-финал за Купата

14:47
Без никакви проблеми ЦСКА победи втородивизионния Малеш Микрево с класическото 3:0 в последна среща от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

"Армейците" съвсем очаквано бяха по-добрият тим на терена, но създадоха първите си положения за гол едва в последните 10 минути на първата част, като Шеридън дори удари напречната греда. След почивката все пак превъзходството на “червените” даде резултат и след две попадения на Спас Делев и едно на Килиан Шеридан те взеха своето и се класираха за 1/4-финалите на надпреварата.

След първия съдийски сигнал гостите от София установиха очакван превес при владението на топката, докато домакините от Малеш се прибраха в собствената си половина в очакване да организират някоя и друга контраатака, с която да изненадат “червените”. Така или иначе в началните 15 минути не се стигна до нито една голова ситуация пред двете врати. Едва в 17-ата минута играчите на Малеш отправиха първия си удар по посока вратата на ЦСКА. Контраатака бе завършена със слаб изстрел по земя на Сакаджийски, който обаче не можа да затрудни въобще Здравко Чавдаров. Това бе и първият точен удар в очертанията на една от двете врати. И след половин час игра картината на терена в село Микрево с нищо не се промени. Домакините продължиха да дебнат на контраатака, но рядко им се удаваше, докато “армейците” въпреки териториалното си превъзходство се отчитаха с безидейни центрирания, които в повечето случаи бяха улавяни от вратаря на Малеш Васил Василев. В 32-ата минута Маркиньос стреля от дъгата на наказателното поле, но топката премина над вратата на домакините. В ответната атака се стигна до сериозна опасност пред вратата на ЦСКА. При центриране отдясно в наказателното поле на гостите Сакаджийски извърши фаул срещу Акуаро в нападение, след което италианецът паднал го препъна на земята. Нападателят на МАлеш искаше дузпа, но главният съдия Николай Йорданов отсъди нарушение в нападение. В 38-ата минута ЦСКА стигна до най-опасното си положение до този момент, след като Маркиньос изведе зад отбраната на домакините Спас Делев, който остана очи в очи с Василев и се опита да го прехвърли, но топката премина над вратата. След още 60 секунди игра Маркиньос стреля силно от около 25 метра, но с прекрасна изява Василев успя да избие топката в корнер. Натискът на “червените” се засили и в 41-ата минута Килиан Шеридън центрира отдясно към Спас Делев, който от точката на дузпата опита да нещо като странична ножица, ударът му бе слаб и попадна в ръцете на Василев. В 42-ата минута “армейците” удариха и напречната греда след удар от малък ъгъл на Шеридън. Маркиньос се опита да стреля, но не успя да уцели топката и тя се озова в Шеридън, който от непосредствена близост стреля в напречната греда. В 44-ата минута удар на Маркиньос отново бе уловен от Василев. Така в крайна сметка отборите се оттеглиха на почивка, без да са си отбелязали гол.   \"\"

\"\"

След паузата в 50-ата минута Маркиньос открадна една топка в средата на терена, напред и стреля от около 30 метра, но топката премина покрай лявата странична града на вратата на домакините. В 54-ата минута Сакаджийски бе изведен зад отбраната на ЦСКА и излизаше очи в очи с Чавдаров, но бе отсъдена засада, каквато не се видя на телевизионните повторения. В 60-ата минута ЦСКА откри резултата в своя полза, след като Маркиньос много хитро пропусна една топка при центриране и тя се озова в Спас Делев, който я пое, нахлу в наказателното поле и простреля Василев от непосредствена близост за 0:1. След още 4 минути игра "армейците" окончателно убиха интригата, като си решиха мача с нов гол, дело на ирландеца Килиан Шеридън. Румен Трифонов изведе Спас Делев отляво зад отбраната на Малеш, последва успореден пас към Шеридън, който от метър засече топката в мрежата за 0:2. "Червените" обаче не спряха дотук и в 73-ата минута сътвориха страхотна контраатака, завършена с нов гол на Спас Делев. Капитанът Тодор Янчев получи топка в центъра  на терена, напредна и подаде вляво на Румен Трифонов, който центрира към Делев и последният се разписа отблизо за класическото 0:3. Попаденията тотално съкрушиха домакините и те не можаха да отговорят с нищо на именития си съперник. До края мачът просто се доиграваше, като "армейците" продължиха да владеят повече топката. В крайна сметка не се стигна до нови попадения във вратата на домакините и така ЦСКА безпроблемно се поздрави с победата и се класира за 1/4-финалите в турнира.