Конгоанци изненадаха Пачука на Световното клубво първенство

11:04
Конгоанският Мазембе изненадващо победи мексиканския Пачука с 1:0 в четвъртфинален мач от Световното клубно първенство по футбол, играл се в столицата на Обединените Арабски Емирства Абу Даби.

Автор на единственото попадение беше Беди в 21-а минута. През последните 10-на минути на срещата африканският шампион игра в намален състав заради втори жълт картон, автоматически превърнал се в червен, вдигнат на Синзу.

Конгоанците обаче успяха да запазят резултата и да се класират за полуфинала на турнира, където ще срещнат бразилския Интернасианал. На миналогодишния турнир в Абу Даби Мазембе регистрира две загуби.

Пачука, които участват за трети път в турнира, ще играят за 5-о място срещу загубилия четвъртфиналния мач между азиатския шампион Сеонгнам от Южна Корея и домакините от Ал Уахда.