Арсенал победи Партизан, но остана втори в групата

23:35
Отборът на Арсенал победи сръбския Партизан в мач от последния кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Срещата на "Емирейтс Стейдиъм" приключи при резултат 3:1 за "артилеристите", което в крайна сметка им отреди 2-о място в крайното класиране

Срещата очаквано започна с домакински натиск, но в първите минути гол не падна, а след 10-а минута играта се накъса и темпото спадна. Киърън Гибс от състава на Арсенал бе контузен в 16-а минута и бе изнесен извън терена, но малко след това се върна в игра. До средата на първото полувреме "топчиите" бяха доста по-активни и владееха топката продължително време, но не успяваха да създадат чисти голови положения пред вратата на Владимир Стойкович. Точно в 29-а минута нарушение на Йованович срещу Робин Ван Перси в наказателното поле доведе до отсъждането на дузпа за Арсенал, като отсъждането бе съмнително. Зад топката застана самият потърпевш и реализира хладнокръвно. В следващите минути Партизан организира две добри атаки, но не се стигна до завършващ удар към вратата на Фабиански.

Още в началото на втората част отлична възможност имаха гостите, но пропуски последователно направиха Шамак и Насри. В 52-а минута обаче грешка в домакинската отбрана позволи на Клео да излезе на стрелкова позиция и бразилският нападател на сърбите изравни с изстрел от границата на наказателното поле. След това Арсенал упражни натиск, но това не даваше резултат. Ван Перси стреля много добре от пряк свободен удар в 71-а минута, но стражът на гостите Стойкович изби в корнер. Две минути по-късно обаче влезлият като резерва в състава на домакините Тио Уолкът получи топката в наказателното на гостите и с техничен удар с десния крак направи резултата 2:1. Много хубава атака на "топчиите" в 77-а минута завърши с точен изстрел на Самир Насри и резултатът бе покачен на 3:1 за домакините. Бакари Саня пък в 85-а минута получи директен червен картон за нарушение срещу Лазевски и така ще пропусне първия 1/8-финал за Арсенал.

В другата среща от група "H" Шахтьор Донецк победи Спортинг Брага с 2:0 и спечели първото място в крайното класиране.