Левски детронира Берое и вече е на 1/4-финал за Купата

17:47
Отборът на Левски победи Берое в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Срещата на стадион "Георги Аспарухов" приключи при резултат 1:0 за "сините", а по този начин носителят на трофея от миналата година вече отпадна от надпреварата.

Минута след началото на мача бранителят на Левски Стефан Станчев направи хубав пробив, но бе блокиран малко пред наказателното поле на Берое. Първата голово ситуация създадоха домакините в 5-а минута, когато силен шут на Гара Дембеле се отби от напречната греда на Теодор Скорчев. В следващите минути играта се поизравни, за да дойде 21-а минута, когато от чиста позиция Гара Дембеле стреля много неточно и пропусна да изведе Левски напред в резултата. След това и двата отбора направиха по няколко добри атака, но до завършващ удар не се стигна. В 39-а минута страхотен шут на Жоазиньо от средна дистанция бе отразен от стража на гостите Скорчев.  В самия край на първото полувреме след грешка в отбраната на домакините, отборът на Берое направи страхотен пропуск, след като от Стефан Велев не успя да стреля по най-добрия начин.

С началото на втората част, треньорът на "сините" Ясен Петров извърши смяна, при която излезе Сержиньо Грийн, а на терена се появи Дарко Тасевски. В 53-а именно македонецът свали добра топка за Дембеле, но той игра разколебано и стреля неточно. Страхотен шут от дистанция на Тасевски пък профуча над гредата на Скорчев малко след това. Десет минути по-късно Владислав Златинов стреля добре от пряк свободен удар, но Митрев се намеси сигурно. В 66-а минута бърза атака на Левски завърши с пас на Дембеле към Тасевски, но там Бачев се намеси решително и до изстрел към вратата на "зелено-белите" не се стигна. Хубав удар на Гаджев от пряк свободен в 71-а минута мина на сантиметри от целта. Точно 5 минути по-късно страхотна възможност се откри пред Владимир Гаджев, който от непосредствена близост стреля силно, но Скорчев извади топката със завиден рефлекс. Малко след това отново Скорчев бе последна преграда, този път след изстрел от дистанция на Тасевски. В 82-а минута обаче натискът на Левски даде резултат, когато Гаджев бе най-съобразителен в наказателното поле на Берое и с хубав изстрел по земя с левия крак направи 1:0 за Левски.