Интер с класическа загуба от Вердер, натресе се на Барса и Реал (видео)

00:02
Европейският клубен шампион Интер загуби с класическото 0:3 гостуването си на Вердер Бремен в среща от последния шести кръг в Група "A" на Шампионската лига. По този начин "нерадзурите" изпуснаха първото място в групата, което означава, че на 1/8-финалите ще играят с някои от другите грандове на европейския футбол като Барселона, Реал Мадрид, Манчестър Юнайтед или Байерн Мюнхен.

Играчите на Интер излязоха на "Везерщадион" в Бремен повече с мисъл към предстоящото Световно клубно първенство, отколкото да играят концентрирано срещу Вердер. Съвсем логично "бременските музиканти" взеха инициативата още от самото начало, но стигнаха до попадение едва в 38-ата минута, когато след центриране от корнер австрийският национал Себастиан Прьодъл скочи над всички и от непосредствена близост насочи топката във вратата на Орландони за 1:0.

След почивката Вердер продължи да бъде по-активният тим и в 50-ата минута португалският национал Уго Алмейда центрира отляво към Марко Арнаутович, който засече топката с крак от границата на вратарското поле и я прати в мрежата на гостите за 2:0. Тук сякаш всички надежди на Интер за първото място в групата приключиха. Две минути преди последния съдийски сигнал бе оформен и класическият резултат в полза на Вердер, като последният пирон в ковчега на италианския гранд бе забит от перуанския голаджия Клаудио Писаро.

Така "бременските музиканти" записаха престижен успех в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига и се разделиха подобаващо с евротурнирите за този сезон, докато Интер се задоволи в второто място в групата, което му гарантира никак не лек жребий за 1/8-финалите на турнира.

Вердер БременИнтер 3:0
1:0 – Прьодъл, 38\'
2:0 – Арнаутович, 50\'
3:0 – Писаро, 88\'