Депортиво излъга Еркулес с 1:0 (видео)

00:30
Отборът на Депортиво Ла Коруня победи Еркулес с минималното 1:0 в последен мач от 14-ия кръг на Примера дивисион.

През първото полувреме играта бе равностойна и на моменти скучна, като не се виждаше как някой от двата тима ще може да вкара попадение в противниковата врата след почивката.

През втората част картината на терена не се промени особено, като головите положения и пред двете врати продължиха да липсват. Все пак в 73-ата минута Депортиво успя да излъже отбраната на гостите от Аликанте и чрез влезлият малко преди това в игра Ласад да открие резултата. При центриране на Саул Фернандес от пряк свободен удар Диего Колото игра с глава и подаде към резервата Ласад, който също с глава от много близко разстояние вкара топката в мрежата за 1:0. До края на мача не се случи нищо интересно и така домакините се поздравиха с трите точки.

С успеха си Депортиво събра 17 точки и е на 12-о място във временното класиране, докато Еркулес заема 14-ата позиция с 15 пункта. Лидер в Примера дивисион е шампионът Барселона с 37 точки, следван от Реал Мадрид с 35 точки и Виляреал с 30 точки.

►Депортиво Ла Коруня - Еркулес 1:0
1:0 - Ласад, 73\'