Ливърпул с класика над Астън Вила (видео)

23:50
В последна среща от 16-ия кръг на английската Висша лига Ливърпул победи с 3:0 тима на  Астън Вила. Попаденията за "мърсисайдци" вкараха Давид Н\'Гог, Райън Бабел и Макси Родригес.

Мачът започна с обичаен домакински натиск, като при едно разбъркване в наказателното поле на гостите още в 3-ата минута Дирк Каут стреля опасно от точката на дузпата, но топката премина покрай вратата. В 15-ата минута защитата на бирмингамци остави непокрит Давид Н\'Гог, който от непосредствена близост разстреля Брад Фридел за 1:0. Само 120 секунди по-късно Райън Бабел бе изведен зад отбраната на Астън Вила и с мощен изстрел отново опъна мрежата зад Фридел - 2:0. При подаването към Бабел останаха леки съмнения за засада. Отговорът на бирмингамци бе удар на Джеймс Колинс с глава след корнер в 22-ата минута, но топката премина над вратата на Рейна. След още 5 минути игра домакините стигнаха до ново голово положение, но от границата на вратарското поле Сотирос Кириякос стреля неточно с глава. “Мърсисайдци” продължиха да доминират до края на първата част, но така и не успяха да създадат ново голово положение, от което да падне ново попадение във вратата на съперника.

На почивката мениджърът на Астън Вила Жерар Улие реши да усили атаката и на мястото на бранителя Кларън Кларк в игра влезе нападателят Натан Делфунесо. Промяната обаче не можа да даде резултат и в 56-ата минута Ливърпул окончателно реши нещата своя полза, след като при една контраатака голмайсторът на първото попадение Давид Н\'Гог напредна по лявото крило и подаде към Макси Родригес, който фронтално от около 10 метра не остави никакви шансове за Фридел - 3:0. След това попадение играта се успокои, като Ливърпул отново държеше нещата под контрол. В 69-ата минута бранителят на домакините Глен Джонсън нахлу отдясно в наказателното поле на бирмингамци и стреля, но ударът му бе избит от Фридел в корнер. До края мачът просто се доиграваше, след като пред нито една от двете врати не се стигна до голова ситуация.

С победата си Ливърпул се изкачи на осмо място във временното класиране с актив от 22 точки, докато Астън Вила остава на 16-а позиция със 17 точки.

Видео на головете на Ливърпул вижте ТУК!