Божинов играе половин час при успеха на Парма над Удинезе

17:54
Валери Божинов се появи на терена като резерва в 59-а минута по време на домакинската победа на неговата Парма с 2:1 над Удинезе в среща от 15-я кръг на Серия А.

Българинът замени ветерана Ернан Креспо, който вече бе вкарал двата гола за "пармалатите". Аржентинецът откри резултата с гол от дузпа в 24-а минута, преди капитанът на "фриуланите" Антонио Ди Натале да изравни десетина минути преди почивката.

В 56-а минута Креспо отбеляза и победния гол за Парма. С този си успех "дуковете" събраха 18 точки и се изкачиха до 11-а позиция във временното класиране.