Невероятен мач и четири гола на \"Вила Парк\"

21:33
Отборите на Астън Вила и Арсенал завършиха при резултат 2:2 последната среща от 19-и кръг във Висшата лига на Англия.

Първото полувреме премина под диктовката на домакините, но противно на логиката гостите от Лондон се оттеглиха с гол аванс. Попадението за "артилеристите" бе дело на Денилсон в 40-а минута след като бразилецът нахлу в наказателното поле, а изстреляната топка мина през краката на Брад Фридъл. Домакините на три пъти улучиха гредите след удари на Стив Сидуел, Джеймс Милнър и Къртис Дейвис, а Бакари Саня изчисти топката от голлинията след грешка на Мануел Алмуния.

Второто полувреме започна добре за гостите, които след брилянтна контраатака реализираха второ попадение, автор на което бе най-добрият за "топчиите" Абу Диаби в 49-а минута. Греда на Робин Ван Перси остави домакините в мача и те заслужено стигнаха до попадение. Слаба игра на Уилям Галас в наказателното поле на Алмуния стана причина за нарушение срещу Габриел Агбонлахор и дузпа в полза на домакините. Гарет Бари бе точен от бялата точка в 65-а минута и върна надеждите на публиката на "Вила Парк". В добавеното от рефера време, Зат Найт се превърна в герой за домакините като донесе равенството след силен изстрел в десния ъгъл на Алмуния.

Астън Вила - Арсенал - 2:2
0:1 - Денилсон - 40 мин
0:2 - Диаби - 49 мин
1:2 - Бари - 64 мин (дузпа)
2:2 - Найт - 90+2 мин

Астън Вила: Фридъл, Рио-Кокър, К. Дейвис, Найт, Л. Йънг, Милнър, Сидуел, Ст. Петров, Бари, А. Йънг, Агбонлахор

Арсенал: Алмуния, Саня, Галас, Туре, Силвестър, Ебуе, Сонг (43 - Рамзи), Денилсон, Насри (82 - Клиши), Диаби, Ван Перси