Ливърпул остава първи след класика над Болтън

19:15
Отборът на Ливърпул победи Болтън с 3:0 и остана лидер в английската Висша лига, след срещите от 19-я кръг на шампионата. Два гола за класическата победа отбеляза бившият нападател на Тотнъм Роби Кийн, е един вкара Риера.

Мърсисайдци започнаха от самото начало на срещата да атакуват вратата на Яскилайнен, който спаси опасни удари на Даниел Агер и Роби Кийн. В 26-та минута капитанът на Ливърпул Стивън Джерард центрира от ъглов удар и испанецът Риера откри резултата след удар с глава.

Второто полувреме беше изцяло за ирландският нападател Роби Кийн, който отбеляза още две попадение на сметката на Ливърпул. С много силен удар с левия крак Кийн разстреля Яскилайнен в 53-та минута, а 5 минути по-късно след бърза атака Бенаюн подаде на бившия съотборник на Димитър Бербатов в Тотнъм и нападателят от близо оформи крайното 3:0.

Така Ливърпул остава водач в класирането на английската Висша лига, на точка пред втория Челси.